Відсоток "білих" зарплат в Україні зростає

7 липня 2017, 09:54
Порівняно з 2016 роком відсоток "білих" заробітних плат в Україні збільшився

Протягом останніх двох років на вітчизняному ринку праці зберігається тенденція зростання рівня виплат "білих" заробітних плат.

54% респондентів відповіли, що отримують "білу" зарплату. Разом із тим, чималій кількості українців (17%) продовжують виплачувати гроші "у конвертах".

Відео дня

У порівнянні з 2016 роком майже не змінилася кількість тих, кому платять "сіру" заробітну плату (частину офіційно, а частину "в конвертах"): 29% в 2017 році до 30% в 2016 році.

Якщо говорити про те, яким чином виглядає сьогодні "чорна" заробітна плата в країні, то для 30% респондентів – це уся сума. 47% українців зауважили, що більшу частину суми (70%-50%) становлять виплати "у конвертах". У 16% випадків відсоток "чорного" гонорару становить менше 50% від усіє зарплати. А от для 3% працюючих це тільки бонуси та премії.

Говорити про цілковиту легалізацію заробітних плат українців не доводиться, та й заперечувати хоч і поступальні, але позитивні тенденції, які відбуваються на ринку праці, загалом не варто.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у червні 2017 року. В опитуванні взяли участь 897 респондентів з усієї України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X