Відродження ринків і випад Трампа

6 квітня 2018, 11:00

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Ну, точнісінько, минулий тиждень. У чистий четвер, тепер уже за юліанським календарем, ринки продовжили шлях відродження. Інвестори відкинули страхи торгової війни, переварили макроекономічні дані, послухали покаянні промови Цукерберга і підштовхнули основні індекси вгору: S&P 500 (+ 0.69%); Dow Jones (+ 0.99%) і Nasdaq (0.49%).

Відео дня

З основних подій вчорашнього дня

По-перше, дефіцит у зовнішній торгівлі США розширився - $57.6 млрд в лютому, в порівнянні з $56.6 млрд в січні. Найбільша дірка в торгівлі з Китаєм - $29.3 млрд, ЄС - $12.1 млрд і Мексикою - $6.1 млрд. Хочеться, все-таки, щоб китайська проблема була вирішена переговорами, а не війною, хоча ймовірність масштабної війни стрімко зростає. Але про це пізніше.

По-друге, кількість первинних заявок з безробіття теж зросла - 242 тисячі, замість очікуваних 230, але, швидше за все, загальна картина на ринку праці в США, яка буде оприлюднена сьогодні вранці за східно-американським часом, не зміниться. Ринок праці зараз розігрітий, як ніколи!

По-третє, президент Трамп в черговому твіті напав на Джефа Безоса, власника Amazon. Цього разу звинувачень зазнала газета Washington Post, що належить Безосу, яка, на думку президента США, поширює неправдиві новини, "fake news". Цього разу, про торгівлю з Китаєм.

По-четверте, спілкування Цукерберга з журналістами заспокоїло інвесторів і Facebook закономірно виріс - (2.67%).

З 11 секторів S&P виросли всі, крім охорони здоров'я. На першому місці - сировина (1.86%).

Saudi Aramco підвищила травневу ціну на нафту Arab Light на 10 центів за барель, що призвело до зростання ціни на WTI на 1%, до $64 за барель, але до кінця дня все повернулося на колишні рівні - $64.38 за барель.

Ціна на золото рухалася в напрямі, протилежному ринку, і зараз встановилася на позначці $1,327.6 за унцію.

Така ж картина і з облігаціями. Ціни на 10-річні US Treasury падали і за вчорашній день прибутковість виросла на 4 бп, до (2.83%).

Чого чекати сьогодні, в п'ятницю?

Мабуть, найголовніша подія - звіт про ринок праці за березень. Очікується, що рівень безробіття знизиться до 4.0%, в порівнянні з 4.1% в лютому, а середня заробітна плата зросте на 0.3%, в місячному, і 2.7%, в річному вимірі. Всі ці показники свідчать про те, що ринок праці у США розігрітий, зарплати ростуть і ризик інфляції високий. У свою чергу, це може підштовхнути ФРС до більш агресивного підвищення ставок, а, як відомо, для ринку це не дуже добре.

Але все б нічого, та тиждень міг би закінчиться спокійно, але вчора ввечері президент США вирішив проявити рішучість і характер у торговельній війні з китайцями, доручивши своїй адміністрації вивчити можливість додаткового підвищення тарифів на китайські товари, загальним обсягом $100 млрд. Закономірно, Піднебесна вирішила не поступатися і заявила, що піде до кінця в торговельній війні, розв'язаній американцями. З огляду на те, що тема американо-китайської торгівлі зараз є головним каталізатором для ринку акцій, ф'ючерси на основні індекси різко пішли вниз, злякавшись нового витка торгової війни: S & P 500 (-0.73%); Dow Jones (-0.84%) і Nasdaq (-0.78%).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Сподіваємося, що учасники переговорів з обох сторін все-таки зуміють знизити накал після бравих публічних заяв своїх головнокомандувачів і повномасштабної війни вдасться уникнути!

Хороших всім свят!

Показати ще новини
Радіо NV
X