Відміний минулий тиждень. Чого чекати на цьому

16 липня 2018, 10:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Незважаючи на нерівнозначні квартальні результати, оприлюднені трьома найбільшими банками, в п'ятницю, всі основні індекси закінчили день невеликим зростанням: S&P 500 (+ 0.11%). Dow Jones (+ 0.38%) і Nasdaq (+ 0.03%).

Відео дня

Результати JP Morgan Chase (-0.46%) перевищили прогнози, як щодо виручки, так і прибутку (EPS), Citigroup (-2.2%) перевищив тільки прибуток, але не дотягнув по виручки, а Wells Fargo (-1.2%) не впорався ні з одним, ні з іншим завданням.

В цілому ж, це був відмінний тиждень, за який основні індекси додали від 1.5% до 2.3%.

6 з 11 секторів S&P 500 закінчили день підвищенням. Споживчі товари першої необхідності (+ 0.63%), індустріальні (+ 0.59%) і енергетичні (+ 0.56%) компанії очолили скромний парад досягнень. Серед тих, хто програв - телекоми (-0.75%), після того, як Департамент юстиції США подав апеляцію на поглинання Time Warner телекомунікаційним гігантом AT&T (-1.74%); фінанси (-0.46%) і нерухомість (-0.27%).

Серпневі фючерси на WTI зросли на (+ 1.0%), до $71.01, хоча, в цілому, за тиждень результат негативний після падіння на (-5%) в середу.

Крива прибутковості продовжує вирівнюватися, відображаючи погляди інвесторів на майбутнє американської економіки. Прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася до 2.83%, 2-річні залишилися на рівні 2.59%. Спред прибутковості звузився до 24 бп, а ще зовсім недавно він був мало не в три рази більше.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс на (+ 0.16%) до 94.60. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.17.

Ціна на золото становить до $1,244.80 за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

Напевно, найважливішою геополітичною подією стане зустріч Трампа і Путіна в Гельсінкі. Подивимося, що вона принесе світу.

Зі значущих макроекономічних даних на цьому тижні: в понеділок будуть оголошені червневі результати роздрібних продажів у США (очікується зростання 0.6%, в порівнянні з 0.8% у попередньому місяці); у вівторок обсяги індустріального виробництва за минулий місяць (+ 0.6%, в порівнянні з -0.1%); в середу дані про початок будівництва нових будинків (1.32 млн в порівнянні з 1.35 мл); в п'ятницю липневе значення індексу філадельфійської ФРС про перспективи виробничого сектора (22.0, в порівнянні з 19.9).

Сезон квартальних результатів набирає обертів. На цьому тижні знову рапортують багато банків: Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of America. З інших відомих імен - Netflix, Johnson & Johnson, IBM, Microsoft. Сподіваємося розчарувань не буде, адже зараз квартальні результати - це основне джерело позитивних новин для ринку.

Азіатські ринки сьогодні відкрилися зниженням після того, як економічні результати, оголошені Китаєм, виявилися гіршими, ніж очікувалося. У другому кварталі зростання склало 6.7%, трохи знизившись у порівнянні з 6.8%, в першому. Індустріальне виробництво в червні зросло на 6,0%, що істотно менше 6.8%, в травні. Як наслідок, інвестори побоюються, що китайська економіка може сповільнитися, особливо на тлі торгової війни зі США, що набирає обертів. Сьогодні вранці Shanghai Composite знизився на (-0.85%), корейський Kospi на (-0.40%), тайванський Taiex на (-0.43%), японські ринки закриті з нагоди свят.

Будемо сподіватися, що східний песимізм розвіється, поки дійде до Європи.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X