Від експорту сировини до експорту продукції

15 січня 2018, 09:00

Останнім часом політики та експерти посилено ведуть розмови про методи підйому нашої економіки, про збільшення експорту українських товарів, про залучення великих інвесторів в Україну.

При цьому наша країна досі залишається сировинною базою для міжнародних партнерів, куди ми продаємо товари аграрної галузі, ліс, продукцію металургійного комплексу. Однак приходить розуміння, що ситуацію потрібно змінювати, і робити це швидко, поки для України складається вдала міжнародна обстановка. Рішення проблеми лежить на поверхні: робити якісну продукцію з цінником нижче, ніж в Європі. Зменшити ціну вийде тільки за допомогою автоматизації і роботизації виробництва. Цей шлях був пройдений багатьма країнами. Українські ж виробники, інвестуючи в технології, мають можливість швидко вийти на рівень найкращих світових виробників, використовуючи, до того ж, вітчизняні технології.

Відео дня

Давайте розглянемо конкретний приклад. Агропромисловий експорт приносить третину експортного виторгу країни, хоча п'ять років тому його частка не перевищувала 15%. У 2018 році аграрний сектор також залишиться на провідних позиціях за показниками експорту. У найближчий рік очікується запуск великої кількості масштабних проектів, зокрема в будівництві олійноекстракційних заводів (МЕЗ). Тільки наша компанія бере участь в будівництві і автоматизації двох МЕЗ.

Інвестори добре розуміють, що конкурувати доведеться з великими міжнародними холдингами. А собівартість виробництва повинна бути нижчою за європейську. Зараз істотне зниження собівартості за рахунок використання дешевої робочої сили вже неможливе. Та й навряд чи має суб'єкт господарювання шанс на тривале процвітання, якщо на ньому за копійки буде працювати малокваліфікований персонал. Знижувати собівартість кінцевого товару можливо, якщо направити інвестиції на створення сучасного автоматизованого виробництва. Сучасні технології автоматизації дають збільшення продуктивності праці, підвищення якості продукції, що випускається і енергоефективність всього підприємства. Більш того, об'єднуючи і аналізуючи весь масив даних, який генерує виробництво, система автоматизації допоможе вирішити проблему ще до того, як вона виникне: дозволить запобігти бракованій продукції, завалу конвеєрної лінії, заощадить енергоресурси і навіть налаштує роботу всього виробництва під умови логістики або, наприклад, врожаю.

Сьогодні як ніколи інвестиції в модернізацію виробництва мають конкретний комерційний ефект, прораховуваний грамотним бізнес-плануванням. За рахунок використання новітніх математичних методів і алгоритмів ми отримуємо збільшення продуктивності виробництва як мінімум на 10%, зниження енергоспоживання на 10% - 15% і більше, а також радикальне зниження ймовірності виникнення аварійних ситуацій, викликаних людським фактором. Собівартість готової продукції можливо зменшити аж до 20%.

До речі, робота з виходу на міжнародні ринки повинна вестися комплексно як виробниками і власниками, так і урядом, що відповідає за зниження податкового тягаря. Для того, щоб залишатися конкурентоспроможними, виробникам необхідно змінити своє мислення і не боятися інвестувати у виробництво продукції з високою доданою вартістю.

Показати ще новини
Радіо НВ
X