Велика Британія розкриє власників офшорів

4 травня 2018, 15:00

Рішення Великобританії про розкриття інформації о власниках компаній, зареєстрованих на БВО та Кайманових островах до 2020 року відповідає тенденціям розвитку податкових систем країн ЄС та інших країн світу.

Наразі Європейська комісія вже прийняла ряд законодавчих ініціатив для зменшення податкових зловживань та посилення прозорості в оподаткуванні. Протягом останніх декількох років було прийнято дві директиви по запобіганню податкових зловживань і запроваджено декілька списків юрисдикцій, які не співпрацюють з ЄС щодо розкриття інформації про бенефіціарних власників – так звані "чорні" та "сірі" списки юрисдикцій. Зокрема, такі юрисдикції, як Британські Віргінські Острови (БВО) та Кайманові острови входять до так званих офшорних юрисдикцій і час від часу потрапляють у "сірі" та "чорні" списки ЄС. Проте, рішення про розкриття інформації про бенефіціарних власників надасть можливість виключити БВО та Кайманові острови з таких списків.

Відео дня

Однак, з точки зору оподаткування, Британські Віргінські Острови та Кайманові острови – це податкові гавані, в яких ставка корпоративного податку становить 0%. Ці юрисдикції є особливо популярними для розміщення "кишенькових" та холдингових компаній, в тому числі і українським бізнесом.

Щодо впливу рішення про розкриття інформації про бенефіціарних власників на український бізнес, то тут варто зазначити, що велика кількість українських компаній структурує свої операції через БВО. Звичайно, для українців, які отримували ліцензію на інвестування за кордон, це рішення буде мати нейтральний вплив, позаяк режим ліцензування вже передбачає регулярне звітування та розкриття власників компаній на Британських Віргінськіх Острови та Кайманових островах українським контролюючим органам. Разом з тим, поширеною практикою було одержання акцій в компаніях на БВО та Кайманових островах у власність без оформлення такої ліцензії. В такому випадку, розкриття інформації буде мати негативний вплив на бенефіціарів, оскільки до них в такому випадку можуть застосовуватись фінансові санкції.

Крім того, з прийняттям у найближчі роки законодавства щодо оподаткування прибутків контрольованих іноземних компаній, їх власники повинні будуть оподатковувати отримані прибутки в країні їх резидентності. З огляду на світові тенденції, впровадження механізмів оподаткування прибутків контрольованих іноземних компаній в Україні є неминучим. Тому, власникам бізнесу слід переглянути свої діючі бізнес-моделі і привести їх у відповідність до нових правил міжнародного оподаткування.

Показати ще новини
Радіо НВ
X