Вижити має не продукт, а компанія. Як будувати бізнес на незмінних опорах

21 лютого, 17:09
NV Преміум

Наш світ стає швидшим і змінюється просто шаленими темпами. Такі зміни неймовірно сильно впливають на бізнес.

Уявіть собі європейця з 1200-ого року, який раптом опинився в 1300-ому. Він би не зустрів свою родину чи друзів, але і не помітив би особливо разючих змін в тогочасному світі. А тепер перенесіть когось із 1922 року в 2022-ий. Для цієї людини геть усе буде новим.

Відео дня

Колись давно було таке поняття як сімейний бізнес на покоління. Якщо започаткована справа була успішною, то це було на віки і вважалося, що діти й онуки власника будуть забезпеченими. А сьогодні компанія може злетіти до мільярда буквально за два роки. Але й вмерти вона може швидко. Тож хоч наш час прекрасний, та все ж дуже непередбачуваний і мінливий, тобто нестабільний. Однак, навіть в цих умовах можна будувати успішний бізнес.

Непередбачуване vs прогрес

Нестабільність — це не про сезонні хвороби чи щорічні паводки в гірських регіонах. Нестабільність — це як з ковідом, якого ніхто не прогнозував, а потім з ним ніхто не міг справитися і фактично «звична» економіка планети зупинилася на рік. Так само з війною. Хоч напередодні говорили про загрозу наступу росіян, але, оскільки подібного в Європі не траплялося вже понад 80 років, для багатьох це був шок і їхній світ повністю перевернувся.

Непередбачувані речі - це теж природні катаклізми — ураган чи супер потужна зима, які впливають на величезні території.

Непередбачуваним насправді є також розвиток суспільства. От, до прикладу, певний бізнес у своїй сфері був найбільшим в Україні, однак через три місяці після перебування на вершині він впав до нуля. Цей підприємець продавав аудіокниги на CD. Але з розвитком інтернету в Україні стали доступними торрент, усі почали завантажувати аудіокниги з мережі. І це вбило ще донедавна такий прибутковий бізнес.

Тож часто прогрес вбиває стабільність. А ми ж усі хочемо розвиватися. Щоб не стати жертвою, саме підприємець має бути тим, хто вб'є теперішнє новим майбутнім, яке створить сам і, відповідно, буде там першим. Так було з плівковими фотоапаратами. Самі виробники плівки — в компанії Кодак — придумали цифрове фото, однак, вирішили не запускати його у виробництво, бо в них були налагоджені лінії старого продукту і їм шкода було вбивати їх. Але прогрес не можна зупинити, бо гарна новаторська ідея приходить одночасно до кількох людей. Тому цифрові камери незабаром витіснили з ринку плівку, а Кодак програв конкурентам.

Вбити продукт, щоб врятувати компанію

Показати ще новини
Радіо NV
X