Стисло і зрозуміло: Наступного тижня в Україні розпочнеться вакцинація від COVID-19. Подробиці

8 лютого 2021, 13:20

Понеділок, 8 лютого. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

 • Наближення виробничих потужностей до кордону з ЄС може стимулювати інвестиції в Україну від європейських виробників, які постраждали торік, коли лінії поставок були перекриті через Covid- обмеженя — коментує Bloomberg глава державної компанії UkraineInvest Сергій Цивкач в статті під заголовком «Переоцінка ланцюжка постачань після того, як вірус змусив Україну придивлятися до інвестицій». Цього року Цивкач планує залучити $7,7 млрд. За даними Національного банку України, торік вперше за п'ять років з України відбувся відтік іноземних інвестицій в розмірі $420 млн.

Відео дня

 • Заплановані проекти містять $1,1 млрд інвестицій у видобуток і переробку корисних копалин канадською компанією Black Iron Inc. і в підприємство з виробництва виробів з дерева вартістю €200 млн, яке буде побудовано австрійською Kronospan. Цивкач сказав, що бельгійський виробник матрацних тканин Monks International і данський виробник меблів Hjort Knudsen також будують заводи в Україні.

 • Вакцинація від коронавірусу в Україні почнеться наступного тижня, повідомив телеканалу «Україна 24» міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Спочатку міністерство буде використовувати невелику партію з 117 тис. доз американського виробництва Pfizer-BioNTec, отриману в рамках глобальної ініціативи COVAX.

 • У процесі надходження перебувають 25 мільйонів доз, по два щеплення на людину. Цього достатньо для вакцинації однієї третини з 37 мільйонів жителів України до кінця цього року:

12 мільйонів доз вакцини, розробленої AstraZeneca і Novavax, повинні надійти з Індійського інституту сироватки, заявив в п'ятницю президент Зеленський.

Ще 8 мільйонів доз в рамках програми ООН Covax

• 5 мільйонів доз китайського CoronaVac

 • Прем'єр-міністр Шмигаль повідомив на засіданні Кабінету міністрів, що цього місяця з'являться перші 50 з 500 мобільних бригад вакцинацій. Крім того, за його словами, медичні працівники готують 1500 кімнат для вакцинації по всій країні і 50 центрів вакцинації у великих містах.

 • «Що раніше ми отримаємо вакцини, то швидше ми подолаємо пандемію в Україні», — сказав в п'ятницю президент Зеленський, оголошуючи про випущені 12 млн вакцин індійського виробництва. «Я знаю, що Кабінет міністрів ретельно працює над створенням веб-сайту, який допоможе українцям легко і зручно зареєструватися для вакцинації».

 • Щоденний рівень виявлених випадків в Україні знизився приблизно вдвічі за останній місяць — з 6-9 тисяч випадків на початку січня до 3-5 тисяч випадків в день минулого тижня. На сьогодні відомо, що 1,2 мільйона українців, або 3% населення перехворіли вірусом. Наразі померли 23 597 осіб, що становить 2% смертності. За даними Міністерства охорони здоров'я, 84% загиблих — люди віком 60 років і старше. За рік, що минув з моменту пандемії в Україні, було проведено майже 10 мільйонів тестів.

 • Вакцинація військовослужбовців розпочнеться наприкінці цього місяця, каже виконувач обов'язків командувача медичних сил ЗС Сергій Халік. На сьогодні відомо, що вірусом заразилися 15 005 військовослужбовців, або 6% від загального числа в 250 тис. осіб, 43 людини померли.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • «Майже половина українців мають антитіла до Covid-19», — розповіла в програмі Савіка Шустера «Свобода слова» Наталія Виноград, завідувачка відділу епідеміології Львівського національного медичного університету. «Попри те що багато людей кажуть, що не хворіли на коронавірус і не відчували подібних симптомів, у 43% населення України є антитіла», — сказала вона 29 січня.

 • Тільки 43% респондентів опитування групи Рейтинг в середині січня заявили, що будуть вакцинуватися, навіть якщо це буде безкоштовно. Якби їм довелося платити, тільки 39% сказали, що купили б вакцину. Очікується, що продажі вакцин розпочнуться тільки цього літа.

 • За даними Мінфіну, торік близько однієї третини з $2,8 млрд з фонду боротьби з Covid-18 було направлено на будівництво доріг. Десь 23% були спрямовані в МОЗ. Решта — на допомогу з безробіття, страхові виплати і допомогу малому бізнесу.

 • Євгенія Ахтирко з Concorde Capital зазначила, що звіт Мінфіну є вимогою програми МВФ, яка стартувала в червні минулого року. Вона пише: «Було очевидно, що адміністрація Зеленського використовувала проект Великого будівництва як інструмент для збереження своєї популярності. Це нецільове використання державних коштів також підриває довіру західних партнерів до України, які були задіяні у виділенні значних коштів на потреби України, пов'язані з COVID... на цю інформацію зважатимуть при прийнятті МВФ рішення про фінансову допомогу Україні ».

 • NASA уклало контракт на $93 млн з Firefly Aerospace Inc. на постачання 10 вантажів до Моря Криз на Місяці в 2023 році, повідомляє українська компанія зі своєї штаб-квартири неподалік Остіна, штат Техас. Компанія Firefly, заснована американцем українського походження Максом Поляковим, майже половина співробітників якої, десь 330 осіб, перебувать у Дніпрі. Згідно з контрактом ракета Firefly і її місячний посадковий модуль Blue Ghost доставлять НАСА 50 кг комерційних вантажів. Дані, зібрані під час цієї місії, повинні прокласти шлях до нової пілотованої місії в 2024 році в цю частину Місяця. Firefly також бере участь у цій місії в межах програми Артеміда.

 • У Firefly є ще кілька контрактів з космічним агентством США. У грудні НАСА повідомило, що Firefly підписала контракт на $9,8 млн на запуск супутників для космічних досліджень. Крім того, Firefly розробляє свою BETA ракету для виведення супутників на низькі навколоземні орбіти.

 • Цими вихідними очікується сніг і мінусова температура. 15 енергоблоків в Україні зупинено через брак палива або на аварійний ремонт, попередив голова комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус. Станом на сьогодні дев'ять об'єктів перебувають у ремонті, а в шести закінчилося паливо, повідомив він у Telegram. Він написав: «Незважаючи на складнощі, викликані непрацездатністю деяких енергоблоків, диспетчери Укренерго регулюють енергосистему і всі споживачі мають стабільну і безперебійну подачу електроенергії».

 • За даними Державної митної служби, середня ціна на газ в січні була на 23,5% вищою за грудневу. У зв'язку з підвищенням цін уряд обмежив ціни до 31 березня на рівні середньої січневої — $250 за 1 тис. кубометрів. Ціна на газ в грудні була на 11% вищою за листопадову.

 • Український імпорт кави збільшився на 63% за останні п'ять років, сягнувши майже 50 тис. тонн в 2020 році, повідомляє Український клуб агробізнесу. Зі 166-мільйонного бізнесу Україна імпортує тільки 16% з країн-виробників — В'єтнаму і Бразилії. Решта надходить з країн-посередників, зокрема з Польщі, Італії та Німеччини. За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, споживання кави в Україні з 2000 року збільшилася в шість разів, сягнувши 1,2 кг на людину в 2018 році.

Від редактора:

Пандемія Covid показала вразливість довгих ланцюжків постачань з Європи до Азії. Доставка морем із Шанхая до Гамбурга триває шість тижнів. Вантаж із Києва до Гамбурга займає 17 годин на вантажівці, або 24 години потягом. В ідеалі «Ukrainvest» може успішно запропонувати європейським виробникам зробити Україну виробничою альтернативою. З найкращими побажаннями, Джим Брук.

Стисло і зрозуміло  щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікацію повної версії тексту заборонено.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.
Показати ще новини
Радіо NV
X