Дві проблеми українського бюджету

20 липня 2016, 15:59
В українському бюджеті дві основних діри - соціальні фонди і податкова служба

В соціальних фондах створено велику кількість незв'язаних баз даних і реєстрів, найнято величезна кількість персоналу, все тримається на паперовому документообігу, який неможливо перевірити.

Відео дня

Керівники фондів активно протистоять об'єднанню реєстрів і навіть верифікації одержувачів. А встановлені факти злодійства не розслідуються, винних у халатності не покарані. І Розенко, і Рева залишаються у вищих ешелонах влади. Розкрадання оцінюється від 60 до 120 млрд грн, що відповідає рівню Греції та Грузії, де була проведена верифікація та зупинено злодійство.

Податкова служба покриває контрабанду, кришує податкові ями, скрутки, вручну втручається в роботу системи електронного адміністрування, відшкодовує з бюджету фіктивний ПДВ. За словами попереднього глави податкової служби, йдеться про 70 млрд грн щорічно, не враховуючи контрабанду.

Ніякі результати розслідувань, скарги підприємців, заяви НАБУ не можуть зупинити діяльність Насірова і Ко. Немає в країні такого правоохоронного органу, який би зміг. У всіх інших відомствах і міністерствах крадуть поменше. За звітом рахункової палати в 2015 році було поцуплено і використано не за цільовим призначенням трохи більше 20 млрд грн.

Разом близько 200 млрд витрачаються даремно. Даремно для суспільства, для країни, для держави. І, звичайно ж, не даремно для розпорядників бюджету. Для соцфондів рішення просте - створити єдину базу отримувачів соцвиплат і фонди скасувати. В Ізраїлі пенсійним фондом керує 11 осіб. У нас - 40 тисяч.

Для податкової рішення таке ж просте - електронний сервіс для платників податків і ніякого особистого спілкування. Але коли ранок податківців починається з питання: на кого сьогодні наїхати? - ця організація буде саботувати будь-які зміни. Величезна кількість людей в нашій країні не замислюються над тим, як заробити гроші.

Величезна кількість людей бачить джерело свого доходу тільки у державний бюджет. Люди не замислюються - що б мені такого зробити корисного чи потрібного для інших людей, щоб вони мені заплатили свої гроші? Тобто те, що рухає прогрес в усьому світі, у нас активно пригнічується політикою держави. Пригнічується капіталізм. Не тільки в суспільстві, але і більшість в уряді не зацікавлені в наданні сервісу громадянам. Їх єдиний інтерес - залізти в бюджет з гаслами турботи про народ.

Соціалізм, програвши на історичній арені, штучно підтримується владною верхівкою. Виправити таку ситуацію можливо лише зміною підходу до планування бюджету. Необхідно планувати лише те, без чого наша країна не змогла б прожити. Без чого ми не можемо існувати. Бюджет не може бути легкою здобиччю для спритних.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Охорона здоров'я та освіта повинні стати залежними від тих, кому вони надають послуги. Не від бюджету, а від своїх клієнтів. Більшість міністерств повинні канути в лету.... Але хто здатний зробити такі зміни? Поки в уряді таких немає.

Показати ще новини
Радіо NV
X