Завдяки коронавірусу: Зліт акцій біотех-компанії Modena і виробника тренажерів Peloton Interactive

19 травня 2020, 16:40
NV Преміум

Останні події фінансових ринків

На початку нового тижня нафта перевищила позначку $35 вперше за останні два місяці. Світ продовжує послаблювати обмеження, зокрема, в Італії та Іспанії почали працювати бари, ресторани та продовольчі магазини. Європейські та американські індекси ростуть, відображаючи оптимізм.

Відео дня

Фондовий ринок

Поточному розвороту до позитиву передував тиск на фондових ринках, який збігся зі зростанням кількості заражених у Південній Кореї і Німеччині та страхами перед другою хвилею пандемії.

Статистика в США показала зростання кількості безробітних: за тиждень вона становила приблизно 3 млн, тоді як загальна кількість з початку кризи становить 36 млн. Падіння виробництва за квітень у США виявилося максимальним за останні сто років, досягнувши -11,2%.

Тим часом, біотех-компанія Modena оголосила про успіхи першої фази випробувань вакцини. Вона викликає вироблення антитіл без побічних ефектів. Котирування компанії злетіли відразу на 250%. Варто відзначити критичну важливість розробки вакцини від коронавірусу не тільки для порятунку життів, а й для економіки. Друга хвиля може призвести до повторного локдауну, що загрожує новим обваленням фінансових ринків.

Натомість Мічиганський університет оголосив про поліпшення споживчих настроїв. Якщо в квітні відповідний індекс впав до восьмирічного мінімуму 71,8, то в травні він зріс до 73,7. Такий розворот у настроях американців стався завдяки одноразовим стимуляційним виплатам, що становили $1 200 на дорослого і $500 на дитину. Цей захід найчастіше використовують під час рецесій, щоб стимулювати споживання, а через нього — виробництво і зайнятість. Уряд США вдається до такого заходу вже не вперше. Зокрема, в 2008–2009 роках виплати домогосподарствам стимулювали попит протягом кількох місяців.

Китайське зростання

Показати ще новини
Радіо NV
X