Урожай Apple, засідання ФРС і ринок праці

30 липня 2018, 10:51

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Навіть позитив, пов'язаний з результатами Amazon, не зміг врятувати ринок від падіння. У п'ятницю всі основні індекси упевнено пішли в "червону зону": S&P 500 (-0.56%), Dow Jones (-0.30%) і Nasdaq (-1.46%). Хоча, якщо брати в цілому, за тиждень, то з втратами її закінчив тільки Nasdaq (-1.1%). Що стосується Dow і S&P 500, то вони зросли, відповідно, на (+ 1.6%) і (+ 0.6%), на тлі притихлих торгових розбіжностей, хороших економічних показників і запального сезону квартальних результатів.

Відео дня

Головний макроекономічний звіт тижня, про зростання ВВП у другому кварталі, продемонстрував силу американської економіки. Але очікування виправдав не повнястю. Згідно з першою оцінкою уряду, ВВП США в другому кварталі виріс на 4.1%, що є найкращим показником з 2014-го року, але при цьому трохи нижче прогнозних 4.2%. Основним фактором зростання стало персональне споживання, обсяг якого збільшився на 4%. Базовий PCE Index (Personal Consumption Expenditures), що відображає зміну цін на споживчі товари і послуги, виріс на 2%, трохи нижче прогнозу в 2.2%.

Головною причиною п'ятничного падіння стали погані результати технологічних компаній, зокрема, Twitter (-19.11%) і Intel (-8.59%). Як наслідок, сектор інформаційних технологій став лідером падіння (-1.99%). Всього ж, 3 з 11 секторів S&P 500 закінчили вчорашній день підвищенням: телекоми (+ 1.94%), фінанси (+ 0.24%) і споживчі товари першої необхідності (+ 0.16%). Серед тих, хто програв, крім IT, нерухомість (-0.93%) і охорона здоров'я (-0.72%).

Вересневі фючерси на WTI перервали триденне зростання і знизилися на (-1.3%), до $68.69.

Прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 2 бп, до рівня 2.95%. Дворічні знизилися на 1 бп, до 2.67%. Таким чином, спред прибутковості трохи звузився і становить 28 бп.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, в п'ятницю, практично, не змінився, і перебуває на позначці 94.46. За тиждень зростання склало (+ 0.25%). Пара EUR/USD торгується на рівні 1.17.

Золото за тиждень знизилося в ціні на (-0.76%), до $1,225.83 за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

З макроекономічних даних на наступному тижні нас чекає щомісячний звіт про ринок праці. Також, у вівторок і середу засідатиме FOMC, комітет ФРС, який відповідає за підвищення ставок. Прес-конференції після засідання не буде і комітет обмежиться лише письмовою заявою. На думку аналітиків, головний посил зведеться до того, що економіка впевнено зростає, інфляція наближається до цільової, в 2%, що робить підвищення ставки у вересні і жовтні очевидним фактом. Теоретично, FOMC має право підвищити ставку і на наступному тижні, але, практично, підвищення ставок завжди відбувалося лише на заходах з подальшою прес-конференцією. Тож, найімовірніше, по 0.25%, у вересні і грудні.

Ну і, звичайно ж, вся увага на квартальні результати, сезон яких в самому розпалі. Наступного тижня нас порадують або засмутять 140 компаній з S&P 500. Серед них і Apple, що рапортує у вівторок, і якій не вистачає всього лише якихось $61 млрд або 6.53% зростання до нинішньої ціни, щоб стати першою в історії людства компанією вартістю трильйон доларів. Завдання не з легких, враховуючи, що другий квартал для Apple – це період затишшя, а весь ажіотаж навколо нових iPhone розгорається восени, коли на світ з'являється нова модель. Наступного ж тижня, на думку аналітиків, найбільший інтерес викличуть прогнози і коментарі керівництва компанії щодо результатів другого півріччя, а також будь-яка інформація щодо майбутнього сімейства iPhone.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X