Управління персоналом: що змінилося за 26 років

28 серпня 2017, 13:12
Рекрутинг, управління персоналом, HR-спеціаліст, HR-бренд, "команда мрії", executive search, аутплейсмент

І ще багато чого цікавого, нового та дієвого з’явилося на українському ринку праці у сфері управління персоналом за останні роки.

Директор департаменту персоналу Національного Банку України Ольга Прохоренко на запитання, що змінилось у контексті управління персоналом за останні декілька років, сказала: "Якщо говорити про світові зміни, то в HR-напрямі відбулась певна внутрішня трансформація або, навіть, революція. На зміну класичним підходам до управління персоналом і класичному інструментарію – Performance management, тренінги, єдині системи мотивації, succession planning зараз приходять диференційовані, гнучкі інструменти. Всі ми знаємо, що світ стає agile, зустрічі вже не просто зустрічі, а stand-up по Scrum, індивідуальність та diversity визначається як цінність нової культури, замість тренінгів з’являється peer-to-peer навчання".

Відео дня

Експерт зауважила, що найбільш чітко зміни характеризуються перенесенням фокусу з В2В та В2С на H2H (human-to-human). І все це на фоні тотальної автоматизації та спрощення процесів. На думку Ольги Прохоренко, в Україні всі ці зміни проявляються також, хоча, можливо, і не у всіх сегментах, і не так швидко.

"Одним з аспектів, що не дозволяє всім цим змінам легко та швидко імплементуватись, є традиційна для нашої країни схильність до технічної освіти (hard-skills) замість soft-skills, більш адміністративна форма менеджменту, що резонує з сучасними тенденціями HR-напряму", – переконана директор департаменту персоналу НБУ.

А от говорячи про майбутнє та перспективи у сфері управління персоналом, Ольга Прохоренко сказала, що одними із найголовніших викликів, які почали доволі жваво обговорюватись ще минулого року, є нове покоління (покоління Z) та роботизація. На її думку, HR у найближчій перспективі перестане існувати у звичній формі і остаточно трансформується в people management.

Експерт прогнозує, що стандартні HR-процеси (адміністрування, розрахунок заробітної плати, пошук та підбір, навчання, оцінка) будуть виключно автоматизовані і при цьому зміниться їх суть. Наприклад, оцінка діяльності ще декілька років тому почала трансформуватись у feedback-сесії, тепер є система KPI’s. Тенденція продовжиться. Більший фокус буде на гнучких командах, freelance, розвиток через менторство, коучинг. Змінюється класична форма навчання. Дистанційні курси стануть основним інструментом, а замість аудиторних тренінгів активно буде впроваджуватись peer-to-peer навчання, розвиватимуться спільноти, і, звичайно, гейміфікація та різні ігротехніки.

Заступник голови Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Андрій Заболотний розповів, що Урядом затверджено низку нормативно-правових актів, розроблених НАДС. Отже, стартує наступний етап реформи державного управління. У рамках зазначеної реформи розпочинаються відкриті конкурси на посади фахівців з питань реформ у 10 пілотних міністерствах, а також Секретаріаті Кабінету Міністрів України, НАДС, Державному агентстві з питань електронного урядування.

"Враховуючи вкрай важливі завдання щодо реформування державного управління, а також серйозну відповідальність за результати своєї діяльності, Уряд встановив реформаторам підвищений рівень оплати праці, зокрема від 30 000 до 60 000 грн, законодавчо гарантований соціальний пакет і неможливість незаконного звільнення", - зауважив Андрій Заболотний.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Експерт сподівається на позитивний ефект від роботи фахівців з питань реформ, а також закликає молодь брати активну участь у розбудові Української держави. І вважає, що зазначені рішення Уряду є гарним подарунком громадянам України до Дня Незалежності.

"За роки незалежності дуже багато чого змінилося у сфері управління персоналом, - поділився своїми спостереженнями директор із розвитку Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Юрій Кострикін. – Згадую, як ми свого часу починали працювати у сфері HR-у та рекрутингу. Це ж інші завдання і функції, на відміну від класичного і зрозумілого на той час відділу кадрів, наприклад. Треба не просто оформити людину на роботу, а й навчити, адаптувати, мотивувати тощо. А тепер уже ні у кого й не виникає сумнівів щодо необхідності наявності HR-cпеціаліста в компанії. Якісна робота HR-а напряму впливає на розвиток бізнесу, адже від того, як працює команда, буде залежати і результат – ставлення до вас клієнтів. А ми ж усі прекрасно розуміємо важливість людського фактора у розвитку підприємницької діяльності".

Також експерт зауважив, що ми спокійно можемо адаптувати найкращі зразки закордонного досвіду у себе, взявши найдієвіші методики, технології та інструменти, а також поділитися своїми напрацюваннями із зарубіжними колегами.

Юрій Кострикін вважає, що сьогодні світ став значно зрозумілішим, адже є сучасні способи комунікації: інтернет, соціальні мережі, тощо. Все це в комплексі, на думку директора із розвитку Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, спричинило еволюцію у сфері управління персоналом.

Показати ще новини
Радіо NV
X