Український агропром цікавий інвесторам

12 вересня 2018, 18:00
5941
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сьогодні стало відомо про продаж агрохолдингу Мрія саудівській компанії SALIC. Що говорить про декілька досить важливих трендів останнього часу в українській економіці, які фактично закріплені цією угодою.

1. Перш за все ми, схоже, знову стаємо цікавими для інвесторів. Саудівська група є досить багатим інвестором, що готовий вкладати в розвиток Мрії немалі кошти. Компанія фокусується на дванадцяти категоріях продуктів: пшениця, ячмінь, кукурудза, соєві боби, рис, цукор, рослинні масла, зелений корм, червоне м'ясо, молочні продукти, птиця і аквакультура. SALIC присутній по всьому світу, в тому числі в таких країнах як Канада. Тобто йдеться аж ніяк не про компанію, яка працює тільки на ринках, що розвиваються. А про системного і багатого інвестора.

Досі найбільші M&A угоди в нашій країні все ж відбувалися серед компаній, які вже давно працюють на місцевому ринку. Наприклад, останнє гучне злиття – це покупка Метінвестом Ріната Ахметова і Вадима Новінського чверті шахтоуправління Покровське, найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні. За 24,99% акцій Покровського Метінвест заплатив $190 млн.

Сума угоди з Мрією повинна бути набагато більшою з урахуванням того, що кредитори реструктуризували тільки боргів компанії на $1,1 млрд.

І головний інвестор – це новий гравець на українському ринку.

Звісно, за угодою стояли дуже серйозні акціонери. Нагадаю, що частка Мрії після того, як компанія опинилася на межі банкрутства, опинилася у закордонних інвесткомпаній. Але, велика дорога починається з малих кроків.

І тепер ми можемо очікувати приходу, принаймні до АПК, інших системних інвесторів. Тих же арабських, індійських і китайських компаній. А слідом за ними і європейських та американських.

2. Український АПК сьогодні на підйомі. Це дійсно галузь номер один за концентрацією грошей, інтересів і перспектив.

Так, за підсумками січня-червня 2018 року загальний зовнішньоторговельний оборот продукції досяг $11 млрд, що на 3,5% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2017-го, і становить 23% від загального зовнішньоторговельного обороту України.

Лідерами українського аграрного експорту поки залишаються зернові культури з часткою 36,8%, рослинні масла – 26,2% і насіння олійних культур – 7,5%. Але, що приємно дивує, у нас зростає експорт продуктів з високою доданою вартістю.

3. Нарешті, фінальний висновок. Навіть із найбільш, здавалося б, безвихідної ситуації все одно є вихід.

Коли Іван Гута та інші акціонери Мрії розорили компанію, здавалося, що це кінець. Що агрохолдинг ніколи не відродитися, акціонери втратили свої гроші, а шахрай ніколи не поверне їм борги.

Але у нових акціонерів і менеджменту вистачило сил і розуму відновити корпорацію, домогтися повернення проблемних активів та ще й залучити інвестора для її розвитку.

Ніколи не опускати руки.

Ось чому вчить кейс Мрії.

Зверніть увагу

Головне

Геополітика

Вчора, 17:27

article_img
ЄС вимагає від РФ негайно звільнити захоплених українських моряків
Економіка

Вчора, 10:56

article_img
ГПУ завершила досудове розслідування щодо екс-голови Нацбанку Арбузова
Наукпоп

Вчора, 08:05

article_img
Добре збереглися. У Єгипті знайшли могили епохи Римської імперії

Вибір редакції

Made in Ukraine

Вчора, 13:02

article_img
Тепер і на картах. Українська компанія Allset буде відображатися на Google Maps
Фінанси

Вчора, 08:22

article_img
Сприятиме інфляції. Українці отримуватимуть готівку замість субсидій
Економіка

Вчора, 17:20

article_img
Безкоштовні гроші. ЄС інвестуватиме у розвиток транспортної системи в Україні

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua