Україна в BIG 7, за ризиком девальвації

11 вересня 2018, 12:38
1163
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Яким чином ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і що від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Ситуація стосовно зовнішньої торгівлі, зокрема тарифів на китайський імпорт і перемовин з Канадою про NAFTA, як і раніше, є пріоритетною для ринку, проте жодних надважливих подій в цій галузі в понеділок не сталося. А отже, завдяки цьому ринок трохи оговтався після втрат останніх чотирьох днів. Основні індекси завершили день доволі по-різному: S & P 500 (+ 0.19%), Dow Jones (-0.23%) і Nasdaq (+ 0.27%).

Більш детальну інформацію дивіться тут

Україна у "Великій девальваційній сімці". Жодних тривожних повідомлень з ринків, що розвиваються, не надходило, але ситуація лишається напруженою. За версією японського банку Nomura, сімка країн з найбільшим ризиком девальвації національної валюти така: Туреччина, Аргентина, Пакистан, Єгипет, Південна Африка, Шрі-Ланка і... Україна. Тож про нас тепер висловлюються у світі. Шкода, що лишень у негативному контексті.

Одначе очікувана девальвація гривні – це ще один неабиякий привід для українських інвесторів перевести погляд з депозитів, нерухомості і гривневих ОВДП на розвинені ринки капіталу. Скажімо, коли помірні професійні прогнози українських аналітиків справдяться, і до Нового року курс сягне 31.5, то можлива інвестиція в ОВДП за ставкою 18% зробить вас за три місяці біднішими, на 7.3%, в доларах. Про апокаліптичні сценарії на рівні 60 гривень за долар навіть годі й казати.

8 із 11 секторів S & P закінчили день незначним підвищенням. Найбільше досягли успіху комунальні компанії (+ 0.58%), нерухомість (+ 0.54%) і промислові підприємства (+ 0.53%). Трійка тих, хто втратив, зокрема така: охорона здоров'я (-0.31%), фінанси (-0.08%) й енергетика (-0.02%).

Жовтневі ф'ючерси на WTI в п'ятницю знизилися на (-0.3%), до $67.54.

Прибутковість 10-річних US Treasuries практично не змінилася – 2.94%, а ось дворічні додали 3 бп і торгуються на рівні 2.72%, трохи вирівнявши криву прибутковості.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти стосовно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.4%), до позначки 95.13. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1626.

Ф'ючерси на золото дещо зменшилися і торгуються на рівні $1,200.9 за унцію.

Що очікувати сьогодні, у вівторок

Сьогодні буде оприлюднено два економічні індикатори, хоча й не найважливіші, проте: (1) серпневі дані про настрої в сегменті малого бізнесу та (2) липневий звіт про вакантні робочі місця.

"Індекс оптимізму" в сегменті малого бізнесу в липні сягнув позначки 107.9, це максимальне значення з часів адміністрації Рейгана. За серпень аналітики очікують подальше зростання до рівня 108.1. Щодо робочих місць, то прогнози оптимістичні, хоча й не досягують рекордних рівнів, продемонстрованих у червні.

Зовнішня торгівля і ситуація на ринках, що розвиваються, як і раніше, вважаються основними.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Діалоги про бізнес

23 травня, в Києві, відомі підприємці Сергій Тігіпко, Петро Чернишов, Ігорь Смілянський і Дмитро Шимків стануть спікерами лекції НВ «Діалоги про бізнес: як досягти успіху в епоху змін».

Докладніше про подію