Україна починає цивілізовано виплачувати роялті

21 листопада 2017, 13:45
Українське агентство з авторських і суміжних прав за кілька місяців встигло двічі побити власний рекорд

Перевершивши всі результати в історії колективного управління України і підписати договір з одним з найбільших медіахолдингів країни.

За один концерт Depeche Mode, який відбувся влітку цього року на Олімпійському, ми виплатили більшу суму роялті, ніж виплачують всі українські радіостанції сукупно за рік. Поки весь світ вітав нас з цією перемогою, допрацювались до наступної: за жовтневий концерт Стінга ми зібрали ще вищу суму.

Відео дня

Технічно виплата роялті іноземним авторам виглядає так: у світі є мережа авторських організацій, членів CISAC, які здійснюють взаємне представництво інтересів. В Україні інтереси зарубіжних артистів представляє УААСП. Він збирає роялті умовного Стінга, (як автора, а не виконавця), та виплачує їх відповідній організації колективного управління за кордоном (у випадку Стінга це британська PRS). Та, своєю чергою, виплачує винагороду вже самим авторам.

Британська PRS написала привітання на своєму офіційному Twitter-акаунті після новини про зібрані роялті Стінга в Україні.

Винагороди за концерт Стінга та Depeche Mode — це заслуга нашої команди, але ми змогли зробити це також завдяки появі добросовісних організаторів концертів. Прозора робота УААСП стимулює промоутерів концертів платити авторську винагороду, бо ті знають, що роялті підуть за призначенням, а не осядуть у кишені шахраїв. Зрештою, тепер УААСП формує список "білих" українських промоутерів для менеджерів і продюсерів іноземних артистів, що планують приїздити в Україну з гастрольними турами – і тепер вже без ризику бути ошуканими. Фактично, створюючи ринок роялті, УААСП голосно заявляє на весь світ, що Україна стає частиною цивілізованого суспільства.

Це підтверджує ще одна з останніх наших новин: кілька тижнів тому ми підписали знаковий ліцензійний договір з холдингом 1+1 Media. Це шість телеканалів, серед яких і найрейтинговіший 1+1. Медіаринок дуже довго залишався проблемною сферою. Його представники й раніше платили якісь символічні незначні суми, але тепер платять ще менше через шахрайські організації колективного управління. Натомість тепер завдяки договору з УААСП така авторитетна медіагрупа як 1+1 Media змінює правила гри, показуючи всім, що сьогодні можна працювати інакше — легально використовувати авторський продукт і платити за це використання. Як це робиться у всьому цивілізованому світі.

Я не втомлююсь повторювати, наскільки це важливо для позиціонування України на міжнародному рівні. CISAC (Міжнародна конфедерація товариств авторів та виконавців) двічі протягом одного тижня писала на своєму офіційному сайті про наші збори роялті за концерт Depeche Mode та угоду з 1+1 Media. Окрім цього, вітала нас з нашими досягненнями у своєму Twitter.

Отже, за цей рік, який між іншим ще триває, ми вже побили один рекорд, встановили новий та встигли знову прозвучати у світі як приклад того, що позитивні зміни в Україні почались і тривають досі. Здається, курс нормальний.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо NV
X