У чому цінність преси в цифровому світі

5 квітня 2018, 09:00

Минулого тижня Facebook купив рекламу в друкованих газетах Британії, щоб вибачитися за передачу персональних даних третім особам.

Sunday Mirror, Mail on Sunday, Sunday Times, Sunday Telegraph і Observer вийшли в макетами на шпальту. Гігантське цифрове медіа вибрало для свого довірчого звернення кого? Папір!

У світі зростаючої цифровізації старі добрі редакторські ЗМІ, з їх фактчекінгом, стандартами журналістики і аналізом того, що відбувається, потрібні.

Відео дня

Що такого дає друкована преса, чого немає у онлайн ЗМІ. Ось шість головних цінностей паперу.

Більш глибоке розуміння того, що відбувається навколо

Нещодавно журналіст The New York Times Фархад Манджу провів експеримент і на два місяці відмовився від усіх новинних ресурсів, крім друкованих газет. І знаєте, як він себе відчув? "Я як і раніше отримував інформацію про події, що відбуваються, тільки її якість стала іншою, вона набула глибину і чіткість". Павло Таяновський, Chief of Transformations Carat Ukraine: "Говорячи про проблеми, які преса вирішує краще за інші медіа, то перше – це освіта. Якщо продукт або проблема, яку він вирішує, вимагають хоча б невеликого обсягу когнітивної діяльності, краще преси немає". Принт, як важкоатлет, може донести до аудиторії будь-яке пояснення, навіть найоб'ємніше і найскладніше.

Єдине медіа, яке читають, не відволікаючись

Поки не винайшли паперових банерів, що вистрибують зі сторінок, – читач весь ваш! На додачу до якості викладеної в редакторських ЗМІ інформації, читачі друкованої преси не перемикаються на іншу діяльність. Вони не дивляться в цей час телевізор, не готують, не йдуть по вулиці. Вони читають. Часто прийнявши зручну позу, занурившись у зміст.

Папір беруть в руки

Він буквально фізично ближче до людини. Це як з сукнею в інтернет-магазині: начебто гарна і дешевша, але купуєш в шоурумі – тому що можна помацати і приміряти. Тактильні відчуття нашому древньому мозку подобаються більше. Принт будує особливий тактильний зв'язок і створює довіру. В принципі, будь-який сильний медіабренд створює довіру до себе. Але з огляду на багаторічний авторитет друкованої преси, в якій виходили кращі автори, яку давали почитати друзям, яку "не вирубаєш сокирою" – в пресі довіра читача до інформації вища. Принт як розмова один на один з розумною людиною. Онлайн – як участь в груповій суперечці.

Друковані видання особливі ще й тому, що людина за них платить, викладає свої гроші. Значить – вибрав і ціную.

Папір як унікальний канал інформації

Для деяких аудиторій друкована преса як і раніше залишається головним джерелом місцевої інформації. У цих людей немає ні місцевого ТБ, ні місцевого сайту або радіостанції. Мова про "малу пресу" – тобто про районні газети, які читають люди старшого покоління, мешканці невеликих населених пунктів. У міру їх розвитку (а він відбувається, адже в країні децентралізація) роль місцевої преси посилюється, місцеві видання розвиваються. "Районки" покривають всю територію України, і до них люди звикли, довіра до них величезна.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Папір здатний на неповторний креатив

Нещодавно всіх розвеселила друкована реклама дитячого ліжечка IKEA, в яке був вбудований тест на вагітність. А реклама чорнилом, що проявляється тільки при яскравому сонячному світлі (кампанія боротьби з дефіцитом вітаміну D). Або сторінками з паперу для запікання. Або ось: журнальна реклама з браслетом для дитини з геомітками, щоб відстежувати на пляжі, де вона (через додаток в смартфоні).

Преса – це "нетленка"

У минулому році австралійський архітектурний сайт Archinect, що існує вже 24 роки, запустив друкований журнал. Питається, навіщо? "З часом журнал стане архівом, що дає ясну історичну перспективу галузі", - пояснюють засновники.

Airbnb теж почав випускати журнал про подорожі – Airbnbmag. Директор Airbnb Брайан Ческі сказав: "Друкований журнал – це можливість зберегти. Створити щось не таке ефемерне, як зникаючий контент в стрічці". Глянцеві журнали зараз роблять обкладинки-плакати, щоб вирізати і повісити на стінку.

Дослідження Meaningfully Different Framework від Millward Brown виявило, що папір створює в сприйнятті читачів трендсеттерів і крутих з тих, про кого пише. "Преса добре вирішує проблему престижу. Якщо ви хочете створити преміальний бренд, вам потрібно визнання преміальних медіа. І преса тут поза конкуренцією", - вважає Павло Таяновський.

Немає нічого дивного в прагненні людей знайти острівець спокою і впевненості в якості серед бурхливого моря фейковий повідомлень, емоційних вкидань і миготінням поп-ап реклами. Папір дає це. Тому цінність в нашому все більш цифровому світі зберігається.

Показати ще новини
Радіо NV
X