Ринок нерухомості вже на дні

2 коментувати
Я переконаний в тому, що дно на ринку нерухомості вже досягнуто. Причому це відбулось ще в середині 2015 року

Вже в другій половині минулого року було більше позитиву – кількість продажів почала зростати і ціни стабілізувались.

Ця тенденція продовжилась у першій половині 2016 року. Причому не лише на наших об’єктах, але й серед конкурентів. Ми бачимо, що це загальний тренд.

Я не можу стверджувати, що теж саме відбувається в економ-класі, оскільки ми працюємо в бізнес-сегменті. Але в цілому валютна і макроекономічна стабілізація вплинули на впевненість людей у завтрашньому дні.

Насправді ринок змінюється досить повільно. З початку року поступово збільшується активність покупців – як дзвінків, так і самих продажів. А ціни в доларах не змінюються. Тим часом, за рахунок того, що гривня дещо зміцнилася, ціни в гривні на житло бізнес-класу дещо навіть знизились. Але ціноутворення у бізнес-класі завжди було в доларах, тому можна сказати, що ринок стабільний. Гравці на ринку очікують його поступового відновлення. І всі бачать, що дно вже пройдено. І ринок буде відскакувати від дна наступні декілька років. Якщо не зміниться суттєво макроекономічна ситуація, то й ринок суттєво не зміниться.

Придбання нерухомості – це довготермінова інвестиція. Купівля – це довготермінове рішення. Такі рішення приймаються, коли людина впевнена у завтрашньому дні. Це, загалом, було однією з основних причин, чому продажі обвалились в 2014-му.

Ліквідність у системі є. Люди просто досі обирали зберігати її в банківських комірках. Але в якийсь момент треба змінювати цю тактику, адже вона не приносить жодного інвестиційного доходу, а в Україні ще й досить ризикована.

Крім того, завжди існує органічний попит на нерухомість. Він відкладався, поки люди вирішували, чи є сенс інвестувати в квадратні метри в Україні. І коли ця невизначеність зменшилася, кількість охочих, які приходять в офіси продажів і вирішують придбати нерухомості, одразу збільшилася. Судячи з того, що продажі зростають при стабільній ціні в доларах, я розумію, що нерухомість далі дешевшати не буде.

Ситуація буде віддзеркалювати ситуацію в економіці країни в цілому. Якщо ми очікуємо 1% економічного зростання, то ви може здогадатись, що буде відбуватись з нерухомістю, – буде поступове незначне пожвавлення. Можливо, незначне зростання ціни. Але радикально ситуація не зміниться.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: