Туризм в епоху пандемії. Куди летіти і що робити, щоб уникнути депортації та обсервації

8 липня 2020, 10:30

Для українців відкриті 23 країни. Але за часів коронавірусу це не означає, що подорож туди буде легкою. Як не повторити досвід українців, затриманих у Греції.

МЗС України закликав всі авіакомпанії припинити продавати квитки тим українцям, яких можуть не пустити в іншу країну. За інформацією міністра Дмитра Кулеби, відкритими для нас залишаються лише 23 країни світу. Серед них країни, куди українці люблять їхати на відпочинок (Туреччина, Єгипет, Туніс, Хорватія), так і ті (Ірак, Афганістан, Сомалі), куди українці навряд чи поїдуть в найближчому майбутньому.

Відео дня

Але за часів коронавірусу поняття «відкриті» зовсім не означає, що подорож буде такою ж приємниою і безтурботною, як раніше. Грецька одіссея 15 українців, які зважилися полетіти першими рейсами відомих європейських лоукостерів, тому приклад.

Але в ній є і два позитивних моменти: чітка і результативна робота консульства України в Греції — завдяки дипломатам, вдалося уникнути депортації затриманих українців і таким чином зобов’язати авіакомпанії повернути українців назад на батьківщину.

І другий — це наука для інших українців, які зазіхають на дешеві ціни лоукостерів.

У цій історії є кілька причин. По-перше, бажання авіакомпаній хоч якось заробити на пасажирах. Не секрет, що сьогоднішні рейси лоукостерів в Україну і назад летять напівпорожніми. Українські авіаперевізники не дарма відмовилися від виконання рейсів до початку серпня. Країни ЄС поки що не готові відкриватися для всіх українців (виняток становлять українські трудові мігранти і студенти), та й Україна закрита на в'їзд для громадян європейських країн.

По-друге, у нас катастрофічно мало інформації про те, що чекає українців при в'їзді в багато країн Євросоюзу — які вимоги і документи потрібно мати з собою. Тому терміново потрібно змінювати підходи до сайту МЗС і оперативної подачі інформації, інакше українці можуть ще де-небудь потрапити в подібну ситуацію.

Головне питання — як нам літати далі?

І куди варто літати. Відповідь проста — літати треба туди, де нас чекають і Україну відносять до «зеленої зони». Наприклад, в Туреччину літати безпечно — вам не потрібно робити ніяких тестів, хоча обов’язково потрібно мати страховку від COVID-19, яка покриває лікування в цій країні на випадок хвороби. Якщо купуєте турпакет у туроператора, вона як правило вже закладена в ціну туру. Кожен турецький готель пройшов сертифікацію на безпеку і тільки при його наявності може приймати іноземних туристів.

Єгипет також відносить українців до «зеленої зони», тобто також в'їзд для нас без тестів. Але є нюанс — тепер уже Україна відносить Єгипет до «червоної зони», а це означає, що після прильоту додому вам потрібно буде пройти двотижневий карантин. Така ж історія трапилася вчора і з Албанією, яка першою відкрила двері для українських туристів, але тепер сама опинилася в «червоній зоні».

Щоб не повторилася грецька історія, перед поїздкою за кордон краще перевірити на декількох сайтах (бажано також і країни в'їзду), які вимоги для в'їзду українців зараз актуальні. Важливо звертати увагу на вимоги авіакомпаній і гарненько вчитуватися в документи на провезення багажу. І пам’ятати, навряд чи спритні лоукостер будуть слідувати вказівкам українського МЗС і не продаватимуть квитки українцям, які бажають відпочити в формально безвізовій Європі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X