Навіщо потрібна реформа страхового ринку

0 коментувати
Реформа страхового сектору так і не почалася. Вже більше року пройшло з того моменту, як президент вніс у Верховну Раду законопроект, який зробив би неможливим банкрутство страховика

Цей закон так і не прийнято Радою. Вірніше, його прийняли в першому читанні на попередній сесії. І тепер весь ринок живе в очікуванні голосування депутатів за друге читання закону.

Основна проблема полягає в тому, що інституційно у нас немає регулятора, у якого були б гроші на зарплати, експертів і могли б аналітично передбачити банкрутство страхових компаній.

Наприклад, в Європі існує система платоспроможності. І вона передбачає потужні експертні знання фахівців, які стежать за фінансовою звітністю страховика.

І поки в Україні не буде запроваджена така система, у нас не буде фахівців, не буде грошей для їх забезпечення і не буде тих повноважень, які вже включені в законопроект, проголосований Радою в першому читанні.

А відсутність нагляду в Україні призводить до зростання кількості невиплат з боку страховиків. Зараз існує тільки адміністративний контроль, який полягає в тому, як написані правила страхування і правильно страховик поставив крапки і коми в цих правилах. Але ніхто не стежить за діяльністю страховиків та за їх платоспроможністю.

Фізособи – тобто звичайні громадяни найменш захищені, як споживачі фінансових послуг. І реформа страхового ринку як раз і потрібна для того, щоб підвищити їх захист.

Крім цього, важливо, щоб на ринку залишилися тільки прозорі та надійні компанії з зрозумілими акціонерами, які не зможуть просто зібрати гроші і втекти з країни.

Зараз ситуація трохи змінилася. У Нацкомфінпослуг прийшла досить сильна команда, яка почала контролювати платоспроможність, про яку ми просили вже більше 20 років. Була прийнята нова методика формування резервів. Але поки ще не вдається налагодити співпрацю з Верховною Радою, хоча певні сигнали потепління відносин вже є.

Якщо раніше саме Рада була перешкодою реформ в страховій сфері, то прийняття вищезгаданого закону в першому читанні і закону про страхування говорять про позитивні зрушення. Якщо парламент восени зможе швидко прийняти закони, то це і стане початком реформ.
Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: