Треба захистити дрібний бізнес

23 грудня 2016, 13:11
За тиждень двічі відбувалися напади поліції, двірників і тракторів на торгові кіоски біля метро Політехнічний інститут у Києві. Багато хто дивиться на суперечки громадян з цього приводу. А треба дивитися в Кримінальний кодекс і на досвід інших міст

Аспект перший. Якщо ви поставили на тротуар ящик пива, а поліцейський і двірник, що проходили повз, його у вас забрали, пославшись на благоустрій, то це гпограбування. Так, якщо 100 поліцейських, 100 двірників і бульдозер ламають 20-30 торгових кіосків, звідки відразу ж починають мародерити товар — то це теж насамперед питання КК, а потім уже міської естетики.

Відео дня

Адже з неправильно припаркованих машин двірники не видирають магнітоли, посилаючись на облагородження території. Хоча автомобіль і пересувний торговий вагончик і ящик пива — рівні предмети рухомого майна та приватна власність громадян. Відбирати, ламати і трощити які можна тільки з дозволу суду.

Але після погромів кіосків на руїнах не працювали слідчі бригади. І УБОЗ не ловив банду з 200 осіб, половина з яких, ймовірно, перевертні в погонах. Тому руїни на «Політехнічному» поховали особисто мою віру в реформу МВС.

Аспект другий. Поки наш мер роками колошматив пудовими кулаками грушу, архітектори і менеджери міст розробляли і вивчали науку про організацію міського простору — урбаністику. А також деякі напрями економіки, які вивчають питання ефективності міст.

Це я так тонко натякаю на те, що в світі міста організовуються не так, як хоче чиновник. І сильно узагальнюючи потрібно сказати, що урбаністика сьогодні сформувала ряд аксіом-вимог до міст (згадаймо лише ті, що відносяться до теми).

Так, в кроковій доступності від житла у людей повинні бути одразу кілька торгових точок з основним набором товарів, кафе, об'єкти відпочинку, перукарні та інші об'єкти сервісу. При цьому загальна мережа торгівлі та сервісу повинна бути такою, щоб забезпечити кожному мінімальний час на покупку товарів і послуг, а так само безумовно високу конкуренцію між продавцями. Що забезпечить покупцям низькі ціни.

Саме тому в столицях провідних країн світу ви побачите і супермаркети, кіоски, невеликі магазини, маленькі базарчики, пересувні лотки та сільські ярмарки. І якби мер Києва розумів, як робити життя людей кращим — абсолютно всі форми торгівлі і сервісу в Києві могли б знайти для себе зручне і безпечне місце.

Оскільки урбаністика має досконалі теорії і методики розрахунків де, скільки і чого варто було б відкрити — запропонувати відкрити інвесторам, щоб максимально забезпечити жителів.

Саме на основі сучасної урбаністики та економіки розробляють плани міст, після чого ділянки під кіоски, магазини, пересувні торгові точки — прозоро розподіляються за всім зрозумілими процедурами. Орієнтуючись на потреби міста та заявки претендентів.

Але в Києві немає генплану — місто за 20 років навіть не вирішило, куди встромити сміттєспалювальний завод. Зате без генплану завжди можна встромити будинок або магазин знайомого в будь-яку точку міста — хоч у пам'ятник, хоч у метро. А так само завжди можна знести будь-які кіоски де завгодно. І те, що людям стане ходити за хлібом, кавою чи пивом на кілометр далі — це проблема людей. Ну і, природно, після знесення сотні кіосків, тим, що залишилися можна виставити новий рівень прайса страхування від нічного бульдозера.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Третій аспект. Добиваючись фінансування, силовики люблять обманювати начальство. Вони постійно перебільшують вплив і стійкість каральних загонів. Наприклад, цей обман коштував Віктору Януковичу президентства.

Але й на цей раз, в ніч на 22 число силовики продовжили вводити своє начальство в оману. І знову послали громити кіоски своїх людей, двірників і бульдозери. Хоча добре знали, що на боці підприємців вже є ветерани АТО, що долучилися до спротиву.

А весь обман полягає в тому, що у каральні загони завжди відбирають людей з уже значно деградованими особистими якостями та високим рівнем егоцентризму. Що дозволяє їм проявляти високу невмотивовану жорстокість і не сильно думати при виконанні позамежних команд.

Це робить карателів придатними для розгону мирних акцій та футбольних хуліганів. Однак, такі бійці не здатні ризикувати або гинути за ідеали і принципи.

В той же час зовсім інший психологічний портрет можна спостерігати у військових. Для них на першому місці завжди стоять якісь свої уявлення про справедливість, захист народу і правди, які вони готові захищати ціною свого життя. Адже тільки такий настрій дає можливість воювати, коли вже половина загинула.

При цьому керівництво силовиків прекрасно знає, що сутичка карателів і бойових підрозділів, не важливо, в бою чи кулачній бійці — завжди призводить до відступу не готових жертвувати собою за принципи. Саме тому крутий «Беркут» побіг при перших убитих і поранених в 2014 році. І саме тому нові власні втрати робили повстанців міцнішими.

На «Політехнічному інституті» історія повторилася. Завзятий опір підприємців і колишніх військових зломив дух нападників. А швидка контратака на бульдозер в зовсім змусила відходити більш численних карателів. Кіоски в ту ніч залишилися цілі.

Показати ще новини
Радіо NV
X