Трамп на стежці торгової війни

19 червня 2018, 11:06

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Ні історична зустріч Трампа і Кім Чен Ина, ні ФРС, яка оголосила про підвищення ставки і більш агресивний прогноз до кінця року, ні ЄЦБ, що представив план згортання програми викупу облігацій, не змогли вибити ринки з колії на минулому тижні, який всі основні індекси закінчили без драматичних наслідків: S&P 500 (+ 0.02%, за тиждень); Dow Jones (-0.9%) і Nasdaq (+ 1.3%).

Відео дня

Торгова війна тягне ринки вниз. Але деякі з подій, що трапилися до вихідних, а саме розпорядження Трампа підготувати введення нових тарифів на китайський імпорт обсягом $200 мільярдів, свідчать про можливий початок повномасштабної торгової війни між США і Китаєм. З початку року Трамп уже три рази підвищував тарифи, чергове підвищення набуває чинності 6 липня, і обіцяє на цьому не зупинятися.

Китайці теж не залишаються в боргу, уживаючи зустрічні заходи, що, врешті-решт, не сприяє зростанню ринків. Ось і вчора, в понеділок, ринок відкрився в мінусі, але до кінця дня ситуація трохи виправилася: S&P 500 (-0.21%); Dow Jones (-0.41%) і Nasdaq (+ 0.01%). Більше за всіх постраждав Dow Jones, якого тягнуть вниз Boeing (-0.88%) і Caterpillar (-0.89%), що служать свєрідним лакмусовим папірцем американо-китайським відносинам. А малі компанії, менш схильні до торгівельних воєн, навіть додали в ціні: Russell 2000 (+ 0.51%) зріс і досяг історичного максимуму, на тлі американської економіки, що летить вперед на всіх парах.

З 11 секторів S&P вісім закінчили день в мінусі. Найбільших втрат зазнали телекоми (-1.97%), споживчі товари першої необхідності ( -1.48% ) і охорона здоров'я (-0.99%). Краще за всіх день закінчили енергетичні компанії (+ 1.12%), на тлі зростання цін на нафту.

Ф'ючерси на WTI зросли на 1.2%, до $65.85 за барель, в очікуванні того, що в п'ятницю OPEC може прийняти рішення про менше, ніж планувалося раніше, підвищення обсягів виробництва.

Прибутковість US Treasuries знизилася після рішучих заяв Трампа, відповідно, до 2.86% і 2.50%.

Ціна на золото впала до $1,282.30 за унцію.

Чого чекати сьогодні, у вівторок

День обіцяє бути спокійним. З економічних даних, сьогодні очікується інформація про початок нового будівництва в травні. За прогнозами, цей показник повинен вирости на (+ 2.1%), хоча, в той же час, очікується зниження кількості виданих нових дозволів на будівництво (-1.0%).

З корпоративних новин, після закриття торгової сесії квартальні результати оголосять Oracle і FedEx.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X