В топі — товари панічного попиту. Що ще змінилось в онлайн-продажах?
Зміни у поведінці покупців і що відбувається на ринку онлайн-торгівлі.
Інтернет-покупців менше, покупок — більше
У 2022-му році кількість інтернет-покупців зменшилась на чверть, що закономірно, адже країну покинули мільйони українців. Водночас, люди, які залишилися, почали купувати онлайн значно частіше, ніж рік тому. З’явилося і чимало нових покупців, які вимушено змінили споживацькі звички через внутрішнє переміщення або через те, що звичних магазинів поруч просто більше немає. Так, раніше купували корм для кота в магазині у сусідньому будинку, а після переїзду замовляють зоотовари онлайн. Часто це ще й дешевше. І це дуже важливо, адже ціни зросли, навідміну від рівня життя. Середній чек на Промі зараз 1 100 гривень, на 25% більше, ніж рік тому.
Тренд: товари «панічного попиту»
Традиційно популярні категорії товарів — одяг, дрібна і побутова техніка, дитячі товари — хоч і продовжують користуватись попитом, вже ж кількість покупок у них дещо знизилась рік до року. Натомість, неймовірно затребуваними стали так звані товари «панічного попиту» — генератори, повербанки, стабілізатори енергії, кемпінгові ліхтарі, світловідбивачі, тощо. Товари, які за нормальних умов купували тільки туристи і власники будинків на самозабезпеченні, за лічені дні після атак на критичну інфраструктуру України стали потрібні кожному.
Також уже 11 місяців поспіль у топі затребуваних категорій на маркетплейсі тримається воєнторг — закуповують речі для армії волонтери і військові.
Безпека покупок — понад усе