Якось всі занервували

11 вересня 2021, 11:00
НВ Преміум

Не пригадаю, щоб останнім часом ринки падали аж чотири дні поспіль. Цілий тиждень падіння — це просто якийсь акт неповаги до закону «робінгудів», що свідчить, що акції можуть тільки зростати.

«Stonks go only up» — саме під цим гаслом ринок ставить все нові й нові рекорди і навіть незважаючи на чотири дні зниження, перебуває в безпосередній близькості від історичних максимумів. Невже такий приємний закон виявиться помилкою, як це бувало не раз в історії фінансових ринків?

Відео дня

Старт хвилюванням дав звіт про ринок праці, опублікований минулої п'ятниці. Відновлення економіки йде не так швидко, як всім би того хотілося, штам Дельта несе додаткові загрози, кількість робочих місць, створених за серпень, виявилася набагато меншою від очікувань, але водночас зарплати ростуть, провокуючи інфляцію. І легко трохи розхвилюватися від такої картинки.

Вірус, який, здавалося б, був відправлений у глибокий нокдаун досягненнями сучасної медицини, все-таки не здається. І проблема не в медицині, а у ставленні людей. Зокрема, багато міжнародних організацій бачать проблему в африканських країнах, які зовсім не хочуть або не можуть вакцинуватися. Тим самим вони створюють відмінні умови для мутації, розмноження і поширення нових, більш агресивних і небезпечних штамів вірусу по всій земній кулі. Добре хоч про Україну ніхто не згадав, де кількість повністю вакцинованих не перевищує 10% від усього населення. Боюся, що «вірусні» новини ще надовго залишаться джерелом волатильності й однією з головних інвестиційних тем на глобальних фінансових ринках.

Як і раніше, дуже значущим джерелом хвилювань залишається Китай. Компартія знову пригрозила технологічному сектору й, зокрема, виробникам комп'ютерних ігор. Як заявило агентство Сіньхуа, китайський аналог газети «Правда», компанії повинні «фокусуватися не тільки на прибутку», а й на розвитку майбутніх поколінь китайців, яким на думку комуністів, нічого просиджувати цілісінький день перед комп'ютерами, займаючись комп'ютерною нісенітницею. Ну, а щоб слова не розходилися з ділом, уряд ввів тимчасову заборону на реєстрацію нових ігор. Звичайно ж, акції Tencent і її побратимів по індустрії полетіли вниз, що прикро. Але, з іншого боку, відірвати дітей від дурного заняття — це ж благородна справа. Якщо саме це і є метою китайських комуністів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X