Тиск на бізнес через податкові накладні

19 грудня 2017, 19:21
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Закон №1797 не вніс позитивних змін до Податкового кодексу, але створив "законний" тиск на малий і середній бізнес

У комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики відбулися слухання на тему "Про роботу Уряду щодо забезпечення ефективного функціонування системи протидії формуванню "схемного" податкового кредиту з ПДВ".

Відео дня

На слухання було запрошено представників середнього і малого бізнесу, які розповіли, як на ділі працює закон №1797 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні" та який незаконний тиск на малий і середній бізнес створюється з боку Уряду і ДФСУ.

Одним із доповідачів на слуханнях була компанія ХімЕлемент, яка висвітлила актуальні для багатьох представників бізнесу наболілі питання, а саме поява в єдиному державному реєстрі (ЄДР) негативних рішень суду (по ст. 205 КК), які прямо не стосуються контрагенту, однак містять у собі безпідставні висновки щодо фіктивності компанії.

Згадка нашої компанії мала місце в низці рішень (а саме у 18-ти) у справі №755/8732/17 в межах кримінального провадження №320171000400000028 від 13.05.2017. Суддею Дніпровського районного суду м.Києва Федосєєвим С.В., за участі прокурора Київської місцевої прокуратури № 4 Мельника Д.І., в яких нашу фірму без жодної доказової інформації відносять "до групи підприємств з ознаками фіктивності", "задіяної в злочинній схемі... (з низкою компаній)... пов'язаних між собою одними IР-адресами подання податкової звітності та реєстрації податкових накладних, відкритими банківськими рахунками в однакових банківських установах, реєстрацією в місцях масової реєстрації ". Нижче наведено фрагмент з ЄДР рішень суду.

З наданих даних очевидно, що безпідставні негативні рішення суду (по ст.205 КК) мають такі наслідки як підрив іміджу і бездоганної репутації. Часи такі, що контрагенти-покупці, виявляючи принцип належної обачності й обережності, орієнтовані на інформацію з публічних державних реєстрів, в тому числі й на інформацію з ЄДР рішень суду.

З огляду на масштаб проблеми, до якої може призвести ситуація з наявністю 18-ти негативних рішень суду з безпідставною згадкою компанії, а саме до реальної загрози втрати частини покупців і, відповідно, втрати частини товарообігу і прибутку. Ми самостійно розробили та реалізували план захисту своїх прав та інтересів:

  • на інстанції СУ ФР ДПІ, ГУ ДФС Київ, Комітет ВР подача адвокатського запиту на надання чітких доказів причетності до злочинної схеми і висновків щодо присвоєння Товариству статусу "з ознаками фіктивності". На запит отримано відповідь голови СУ ФР ДПІ Музичука О.В. З тексту чітко випливає, що досудове розслідування, в межах якого винесені вищевказані постанови щодо посадових осіб компанії, не ведеться.
  • на інстанції Мінфін, ДФСУ, ГУ ДФС Київ, Комітет ВР, Дніпровський районний суд м.Києва подача пояснювальних листів від Товариства з висвітленням ситуації із негативним рішенням суду без будь-якої доказової бази. Відповідь на лист отримано тільки від Голови суду Дніпровського району Ластівка Н.Д. про те, що суть звернення доведена до відома суддів у робочому порядку.
  • Подача 18-ти клопотань до Дніпровського районного суду м.Києва за всіма 18-тьма негативнимм рішеннямм суду про виправлення описки. Розгляд клопотань відбувся 13.11.2017 суддею за участі представника прокуратури. За рішенням судді Федосєєва С.В. всі 18 клопотань задоволені. Нові 18 рішень суду свідчать про виключення з мотивованих частин рішень згадок про Товариство.

Результатом самостійно розроблених і реалізованих дій компанія через 3 місяці домоглася виправлень в ЄДР негативних судових рішень. Нижче наведено фрагмент з ЄДР рішень суду з новою групою 18 рішень суду від 13.11.2017.

Однак в ЄДР залишаються 36 рішень суду (по ст.205 КК). Підприємству кожного разу, коли контрагенти-покупці будуть моніторити дані в ЄДР, доведеться пояснювати свою непричетність до незаконних опублікованих звинувачень. Крім того, з 2017 року діє принцип безумовного права на податковий кредит за ПН, зареєстрованим в ЄРПН. Однак принцип безумовності не може бути застосований до формування податкового кредиту з ПДВ від контрагентів, що проходять по ст.205 КК в судових документах. Можна припустити, що численні негативні рішення без доказової інформації створюються не просто так, а мають подальшу мету – забирати у платників безумовне право на податковий кредит.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X