Технології та ФРС забезпечили зростання ринку

18 липня 2018, 10:46

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Технологічний бог і його верховний жрець FAANG вкотре довели свою силу. Після промаху з квартальним результатами і падінням на майже (-15%), в позабіржовій торгівлі, в понеділок, Netflix (-5.24%) зумів відіграти більшу частину втраченого назад. Більш того, йому не вдалося стягти з собою, вниз, технологічних побратимів, які, всі як один, закінчили день зростанням: Facebook (+ 1.33%), Apple (+ 0.28%), Amazon (+ 1.18%), Google (+1.26 %).

Відео дня

Оптимізму інвесторам додав Голова ФРС Джером Пауелл, який виступаючи перед Конгресом США ще раз запевнив всіх в небувалій силі й міці американської економіки і пообіцяв продовжити політику поступового збільшення процентних ставок. Інвесторами це було сприйнято, як ще "два рази по 0.25%, в цьому році, і ВСЕ!!!".

На тлі позитиву щодо таких фундаментальних факторів, як економіка і корпоративні результати, навіть промахи Трампа на прес-конференції з Путіним і початок нового політичного скандалу навколо неоднозначної зустрічі двох президентів, не змогли збити ринки з правильного курсу. Всі основні індекси закінчили день підвищенням: S&P 500 (+ 0.40%). Dow Jones (+ 0.22%) і Nasdaq (+ 0.63%).

7 з 11 секторів S&P 500 закінчили день в зеленій зоні. Найкращий результат у сировинних компаній (+ 1.32%), технологічного сектора (+ 0.81%) і споживчих товарів першої необхідності (+ 0.78%). Серед тих, хто програв – нерухомість (-0.63%), енергетичний сектор (-0.38%) і телекоми (-0.36%).

Серпневі фючерси на WTI трохи підросли (+ 0.1%), після великих втрат в понеділок, і торгуються на рівні $68.08.

Прибутковість 10-річних US Treasuries зросла на 1бп до 2.87%, а дворічних на 2бп, до 2.62%. Спред становить 25 бп, що є мінімумом за останні десять років. У своїй промові перед Конгресом США Пауелл прокоментував вирівнювання кривої прибутковості, заявивши, що поки що він не бачить ніяких тривожних сигналів. За словами Голови ФРС його оцінка кривої прибутковості полягає в тому, щоб зрозуміти, як ринок інтерпретує, наскільки ФРС відхиляється від нейтрального курсу, коли ставки не надто високі і не дуже низькі. На його думку, вирівнювання кривої означає, що сьогоднішні ставки ФРС ближчі до нейтрального рівня, ніж ті, що озвучені в прогнозах. В кінцевому підсумку, і що найважливіше для інвесторів, відповідь Пауелла підштовхує до думки, що ФРС не планує ніяких нових агресивних дій, а це добре для ринку акцій.

Після заяв Пауелла про силу американської економіки і поступове підвищення ставок, US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс на (+ 0.52%) до 94.76. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.16.

Економічний позитив і сильний долар змусили знижуватися ціну на золото, яка вже досягла $1,223.5 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в середу

Цікаво, як будуть розвиватися події навколо Трампа і його зустрічі з президентом РФ. Багато політиків вимагають оголосити деталі переговорів і прагнуть крові. Будемо сподіватися, що великого скандалу, все ж, не буде.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У центрі уваги будуть економіка і корпоративні результати.

З економічних показників у нас сьогодні дані про початок будівництва нових будинків (очікується 1.32 млн, у порівнянні з 1.35 млн, в минулому місяці) і реліз свіжої "Бежевої Книги" ФРС, яка представляє собою "зведення коментарів про поточний економічний стан в федеральних резервних округах США".

З великих компаній квартальні результати оголосять Morgan Stanley, Textron і Abbot Labs, до відкриття. eBay і IBM ( IBM ) відзвітують після закриття торгового дня.

Сезон результатів набирає обертів і, сподіваюся, готує нам приємні сюрпризи.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X