Технологічні компанії тягнуть ринки вниз

4 липня 2018, 10:31

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Вчорашній короткий торговий день, перед Днем незалежності США, почався досить упевненим зростанням всіх індексів, але в останню годину інвестори вирішили, мабуть, що перед святом і в очікуванні важливих макроекономічних новин в кінці тижня краще все розпродати: S&P 500 (-0.49% ); Dow Jones (-0.54%) і Nasdaq (-0.86%).

Відео дня

Тон падіння задали технологічні компанії. Спочатку під впливом новин про те, що китайський суд заблокував продаж чипів компанії Micron Technology (-5.51%), в межах розслідування про завищення цін на чипи пам'яті. Додатково до цього, акції Facebook втратили в ціні (-2.35%), після того, як з'явилася інформація, що федеральне розслідування справи про розголошення даних, пов'язане з Cambridge Analytica, буде не тільки продовжено, але й розширено. Як наслідок, технологічний сектор постраждав більше за інших (-1.37%).

Всього ж, 6 з 11 секторів S&P 500 закінчили день підвищенням. Більше за інших виграли телекоми (+ 1.17%), енергетика (+ 0.72%) і нерухомість (+ 0.48%). Серед тих, хто програв, крім технологічних компаній, фінансовий сектор (-1.05%) і споживчі товари не першої необхідності (-0.60%).

Після лівійських заяв про форс-мажорні обставини, пов'язані з виробництвом, ф'ючерси на WTI на початку дня виросли до $75.00 за барель, але, в кінцевому підсумку, знизилися на (-0.76%), до $73.94 за барель, після заяв Саудівської Аравії про можливе підвищення рівнів виробництва.

Прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася на 4бп, до 2.83%, а дворічних на 2 бп, до 2.52%, продовжуючи і далі звужувати спред доходностей дворічних і десятирічних облігацій. Зараз він перебуває на рівні 31 бп, одному з найнижчих значень за останні 10 років.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.27%) до 94.34. В цьому основна заслуга євро, що трохи зміцнився після заяв Ангели Меркель про те, що проблеми з партнерами по коаліції у сфері імміграційної політики були вирішені. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.17.

Ціна на золото зросла і досягла рівня $1,254.70 за унцію.

Чого чекати далі

Сьогодні в США чекати точно нічого – американці святкують День незалежності. Азіатські ринки падають – гонконгський Hang Seng (-1.13%), шанхайський SSE Composite (-1.17%), токійський Nikkei 225 (-0.31%), на тлі суперечностей між Китаєм і США в технологічному секторі. Найімовірніше, такі настрої можуть передатися і європейським ринкам, але без американців, що святкують, навряд чи варто чекати якихось драматичних подій.

Тож, робимо перерву і чекаємо четверга, коли буде оприлюднено протокол засідання ФРС з більш детальною інформацією про погляди керівництва регулятора на монетарну політику США.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X