СеВit: технологічні інновації для бізнесу

10 квітня 2017, 11:51
20-24 березня у Ганновері пройшла технологічна виставка-конференція СеВіt, на якій були представлені провідні світові компанії

Борис Працюк з Ciklum зробив короткий огляд події і ділиться з читачами NV своїми враженнями.

Тиждень тому я був спікером на CeBit - одній з найбільших подій в ІТ-індустрії світу.

Відео дня

Це не перший мій досвід виступів для міжнародної аудиторії, але я вперше мав честь представляти Україну на такому масштабному івенті. CeBit - це більше 200 000 відвідувачів за 5 днів. Стенди 3000 компаній з усього світу розташовані в 18-ти павільйонах. Для того, щоб просто обійти усі павільйони та роздивитись стенди всіх учасників, треба витратити майже повний робочий день - 7-8 годин.

Можливо, ви подумаєте: «Навіщо ж витрачати стільки часу на фізичне відвідування технологічних подій, коли про це можна потім дізнатися в інтернеті?». Але, багато з того, що я побачив, ви ще не скоро знайдете у мережі. Деякі компанії ще не розголошують свої розробки публічно, щось зроблено поки що у тестовому режимі.

Тож якщо ви хочете бути на передовій технологій і знати як можна імплементувати їх у ваш бізнес, то вам точно варто було тут бути. А якщо не встигли, то цей огляд стане вам у нагоді.

Отже, які технології на CeBit привернули найбільшу увагу в цьому році?

По-перше, це IoT. Це тема, з якою я представляв Ciklum і Україну у своєму виступі. І це те, що можна було побачити на багатьох стендах. Також багато уваги отримали:

  • Віртуальна реальність
  • Платформи для IoT / хмарні технології / серверне обладнаня
  • Інформаційна безпека
  • Обробка данних - BigData
  • Електромобілі

Серед компаній, що представили себе на стендах, були такі гіганти як SAP, T-mobile, Salesforce, так і невеликі молоді компанії.

Серед нових та перспективних інтелектуальних платформ була преставлена IBM Watson, впроваджена в автономній транспортній кабіні Olli.

Партнером CeBit 2017 стала Японія, яка була представлена 120-ма стендами.

Японські компанії показали свої досягнення в робототехніці, IoT системах, різноманітних сенсорах та датчиках, які ви не знайдете в інтернеті. Деякі розробки було навіть заборонено фотографувати. Серед них, наприклад, дісплеї з роздільною здатністю зображення 8К. Все це можна було роздивитися, потримати в руках і випробувати.

Компанія SONY представила сенсор, здатний фіксувати 1000 зображень за секунду розміром 1.3 Mpix. Його можна використати для автоматизації виробництва і встановлювати для швидкого підрахунку та ідентифікації предметів на конвеєрній лінії. Іншим прикладом використання камер для автоматизації виробництва був стенд Google Japan, на якому був механізм сортування огірків в залежності від форми. Ось вам і ще одна можливість впровадження ІТ у сферу агро. R&D лабораторія Ciklum займається розробкою демо-версії схожого продукту.

З точки зору біомедицини теж було доволі цікаво. Я завжди звертаю увагу на передові відкриття у цій сфері, тому що біомедичні розробки це одна з найсильніших сторон нашої лабораторії. Японські університети на CeBit вразили тим, що презентували наукові розробки в області обробки сигналів мозку. На їх стендах демонструвалися ігри, керування в яких відбувається тільки силою думки і спеціального приладу, який зчитує і обробляє сигнали.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Крім серйозних розробок частина виставки була присвячена розвагам. За прогнозами експертів технології віртуальної та доданої реальності найближчим часом будуть стрімко розвиватися саме за рахунок використання в індустрії розваг. Відвідувачам запропонували протестувати:

  • Перегони на керованих дронах
  • Віртуальні бої в шоломах віртуальної реальності.
  • Футбольні змагання роботів
  • Гра де треба було забити роботу на воротах гол. За 10 хв. Я так і не побачив щасливчика, який здолав камеру та швидкодіючі мотори робота.

Для мене CeBit став імпульсом для нових ідей і розробок, зарядом натхнення, і я раджу відвідувати такі події не тільки технічним фахівцям, а всім, хто впроваджує інновації в свій бізнес і шукає нові технологічні рішення.

Одразу декілька компаній продемонстрували використання технології LIDAR в своїх продуктах

Ось так, наприклад, виглядає система моніторингу переміщення великої кількості осіб та побудови карти з допомогою LIDAR

Це - автоматизований екскаватор з навігацією у вигляді 3D карти, що розроблена за допомогою LIDAR сенсорів.

Автономна транспортна кабіна Olli з технологією IBM Watson

Стенд по сортуванню огірків із застосуванням камери та алгоритмів машинного навчання з технологією TensorFlow від Google.

Роботи, роботи і ще раз роботи:

Показати ще новини
Радіо НВ
X