Чому IT очікує зростання

0 коментувати
Український IT вже росте завдяки великому попиту на інженерів з України з боку Штатів і Європи

В майбутньому він буде зростати ще більше.

Україна виграє за рахунок того, що у нас велика кількість підготовлених інженерів, частина з яких стала програмістами. Україна вже сьогодні один з лідерів ІТ-аутсорсингу в Європі.

Для того, щоб нам ще більше закріпитися як лідер в IT по розробці, нам однозначно потрібно самим збільшувати кількість молодих фахівців йдуть в галузь. Це сьогодні можна зробити досить просто. Кому цікаво, може дізнатися інформацію на порталі BrainBasket Foundation. Друге, що може зробити держава – це елементарно не чіпати IT сектор. Сьогодні він відбувся в основному тому, що держава не зіграло в ньому якусь роль. Звичайно, держава може стимулювати, даючи, наприклад, податкові пільги, даючи більше запитів у Вузи з підготовки IT-фахівців. При цьому найголовніше, щоб держава не зіграло руйнівну роль для цього сектора.

Для IT-галузі важлива еко-система. Еко-система – це не просто один закон, один чоловік, одна інфраструктура. Це сукупність різних елементів системи, які разом допомагають створити більш сильну галузь і більш швидко її розвивати. Кластери – це утворення різних компаній, за рахунок яких виникає багато синергії, яка дозволяє галузь більш сильніше нарощувати. Якщо ми говоримо про технопарки як фізичні об'єкти, для яких є спеціальний закон, звичайно, вони теж могли б допомогти Україні. Але більш важливо, щоб розвивалися всі елементи еко-системи для IT-сектору.

Тим більше, що IT – це ринок з самим низьким бар'єром входу. Програмістом може стати будь-хто, у кого є базові знання англійської мови, у кого є велика внутрішня мотивація, у кого є прагнення зробити кар'єру і розвиватися. Це, здавалося б, багато, а насправді це дуже мало. На сьогодні ІТ-шником може стати як школяр-старшокласник через кілька років, пішовши на технічну спеціальність і додатково навчаючись. Це може зробити вже студент, який отримує технічну спеціальність, за рахунок додаткових курсів або самостійного онлайн-освіти. Це можуть зробити навіть люди, яким вже 40 років, у яких є інша спеціальність, отримавши додаткову кваліфікацію. Це можливо навіть в Україні сьогодні.

Саме тому IT буде розвиватися в найближчий час семимильними кроками. Якщо, звичайно, держава цьому не завадить.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: