Свята нам, гроші їм

29 травня 2018, 10:01

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Травневі рекорди. Поки ми святкували низку світських і релігійних свят, смажили довгоочікувані шашлики і садили картоплю, американський ринок акцій зростав. В цілому за травень основні індекси продемонстрували відмінні результати:

Відео дня

S&P 500 (+ 2.76%); Dow Jones (+ 2.44%) і Nasdaq (+ 5.19%).

Основну роль зіграли, звичайно ж, хороші квартальні результати компаній, стихання ажіотажу навколо зростання процентних ставок, і відсутність масштабної кризи в американо-китайських переговорах. Є, звичайно, проблема Ірану, але, самі розумієте, все гладко бути не може.

Нафта продовжує падати. Червневі ф'ючерси на WTI торгуються вже на рівні $66.77, а це (-7.99%), в порівнянні з піковими значеннями травня. Основна причина – можливе підвищення обсягів видобутку в Росії і Саудівській Аравії, а також збільшення виробництва в США. Остаточна ясність в питання з нафтою буде внесена на засіданні OPEC, 22 червня.

Золото з початку травня втратило (-1.4% і торгується на рівні $1,297.5 за унцію.

Прибутковість 10-річних US Treasuries коливалася протягом травня в межах 2.93-3.11%. І, якщо на початку місяця здавалося, що рівень в 3.00% рівносильний катастрофі, то в середині прибутковість, що досягала 3.11%, нікого не злякала і не відвернула від ринку акцій. На сьогодні, на тлі затихання геополітичних проблем і неагресивної риторики ФРС щодо підвищення ставок, прибутковість 10-річних US Treasuries знизилася до 2.93%. Дворічні впали до до 2.46%.

Чого чекати на цьому тижні.

Головну роль, безумовно, будуть грати геополітика і економіка.

Шанси на історичну зустріч президента США і лідера Північної Кореї знову дуже високі і це, найімовірніше, стане хорошим приводом для зростання ринку сьогодні, після довгих вихідних у США.

Також, тиждень сповнений важливих економічних новин. У середу нас чекає оновлена ​​оцінка ВВП в першому кварталі і дані про міжнародну торгівлю товарами. А вишенькою на торті стане звіт про стан ринку праці, запланований на п'ятницю. Останній особливо важливий, оскільки є відмінним індикатором загального стану економіки і перспектив розвитку, а також інфляційних процесів, пов'язаних зі зростанням заробітної плати, що, в свою чергу, може служити аргументом для ФРС при прийнятті рішення про зміну процентних ставок.

Гарного всім тижня і будемо сподіватися, що травень закінчиться рекордно!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X