Між першою і другою: чого чекати від нової фази торгової угоди між США і Китаєм

31 січня 2020, 16:20

Після того, як 15 січня було підписано першу фазу торгової угоди між США і Китаєм, інвестори задаються питанням, які драйвери може отримати ринок у майбутньому?

Найочевидніше виглядають переговори щодо другої фази й узгодження дорожньої карти. Але очевидно і те, що перша частина угоди була лише прелюдією в моменті, щоб не використовувати весь арсенал наявної зброї в обох сторін і не нашкодити власним економічним інтересам. У Трампа об'єктивно немає часу на те, щоб затягувати надовго торгову війну, яка вочевидь шкодить американській економіці. Китаю ж навпаки, потрібен час, щоб перебудувати економіку на внутрішнє споживання. І в першому і в другому випадках підписання першої фази дає обом сторонам необхідний час для вирішення внутрішніх питань.

Відео дня

Що може і далі рухати ринки? По-перше, це податкова реформа Трампа 2.0, про яку чиновники почали більш активно говорити відразу після підписання першої фази торгової угоди. Ходять чутки, що реформа цього разу дійсно буде зроблена з прицілом на середній клас. Раніше називалися цифри, що ставку податку для середнього класу буде знижено з 22% до 15%. Сьогодні такого немає в жодній розвиненій країні світу. Як буде насправді, покаже час.

Другим важливим драйвером зростання для ринку, найімовірніше, стане ФРС. Протягом останнього року постійні випади в бік політики ФРС певною мірою вплинули на рішення про процентні ставки в США. Як наслідок у 2019 році відбувся різкий розворот політики ФРС за всю історію, що стало однією з основних причин рекордного зростання фондового ринку в 2019 році.

Трамп минулого року робив спробу висувати своїх людей на вакантні місця голосуючих членів у раді ФРС, але спроба виявилася невдалою. Минулого тижня стало знову відомо, що Трамп висунув двох нових кандидатів у члени ради ФРС — Джуді Шелтон (Judy Shelton) та Крістофер Уоллер (Christopher Waller). Джуді в минулому була радником Трампа, а Крістофер працював близько з Джеймсом Буллардом  (James Bullard), який є президентом федерального резервного банку Сант Луїса. Він вважається найзатятішим публічним прихильником зниження процентних ставок у раді ФРС.

Два нових члени від Білого Дому дадуть Трампу більше можливостей для впливу на політику ФРС, а значить, імовірність зниження ставок у 2020 році в США може різко зрости. Також більший вплив президента може означати початок нової програми кількісного пом'якшення перед виборами або розширення вже існуючої, яка офіційно так не називається.

Передвиборний рік у США обіцяє бути цікавим. Те, як буде поводитися ринок у 2020 році, точно не буде залежати тільки від економічних даних. А ринок знову знаходиться в очікуванні, коли настане нова криза, і може показати черговий рік зростання з такими драйверами.

Показати ще новини
Радіо NV
X