Три тренди модного бізнесу і цифровий друк на текстилі. Як це пов’язано

31 липня 2019, 11:00

Що допомагає наздогнати ринок моди, який швидко змінюється

Неможливо уявити і підрахувати, скільки одягу щодня виходить з конвеєрів фабрик і від імен індивідуальних майстрів, скільки продається через мережі ритейл гігантів і у локальних дизайнерів, а скільки зношується і викидається. Зрозуміло тут одне — в сучасному світі виграє той, хто швидко орієнтується в сучасних трендах, здатний не тільки їх підхопити, але й сформувати.

Відео дня

Які ж основні тенденції

Перша з них — текстильна промисловість продовжує працювати в умовах «Fast Fashion». Сучасні цифрові технології дають можливість наздогнати швидку течію ринку моди і, одночасно, провокують швидкість його течії. Ті процеси, на які раніше йшли тижні — сьогодні здійснюються за години. Колекції створюються швидше і оборотність бізнесу зростає.

Так один з популярних напрямів, друк на текстилі, істотно прискорює процеси виробництва, при цьому, дозволяючи випускати персоналізовану продукцію невеликими колекціями.

Epson Europe
Фото: Epson Europe

Текстильні принтери використовуються як на виробництвах, так і в роздрібних магазинах, як світовими, так і українськими компаніями з виробництва одягу. Щоб доступно і зрозуміло пояснити процес виробництва, для початку уявіть, що в принтері великого формату замість паперу використовується тканина. Це може бути поліестер, бавовна, шовк, вовна. Устатковання, здатне друкувати на поліестро- і бавовномістких тканинах, є вже дуже давно в різних обласних центрах України. Зображення з повною точністю друкується та/або переноситься на тканину і через кілька хвилин дизайнер отримує готовий виріб, крій або рулон тканини з авторським принтом. В цьому випадку дизайнеру не потрібно їхати в тур для вибору і покупки тканин до Європи чи Туреччини, виготовляючи вироби з унікальним принтом в Україні. Можливості фактично безмежні, а економія грошових ресурсів і часу очевидні.

Цифровий принт дає можливість роботи у всіх цінових сегментах, від масового ринку, де використовуються не дорогі поліестеромісткі матеріали, до будинків високої моди, які традиційно працюють з шовком, найтоншою шерстю і іншими ексклюзивними матеріалами.

Epson Europe
Фото: Epson Europe

У колекціях будинків високої моди успішно використовують цифровий друк, досить подивитися на неповторні роботи Олександра Маккуїна, Мері Катранзу, Джонатан Сондерс, Річарда Куїнна (на фото плаття від дизайнера Річарда Куїнна для Амаль Клуні, дружини Джоржа Клуні, на «New York Met Gala», детально за посиланням). Також із завидною регулярністю на центральному подіумі «Ukrainian Fashion Week» демонструються колекції з принтом.

Тренд на цифровий друк використовують на масовому ринку досить широко. Щоб перевірити, можна скористатися пошуковиком і вже через кілька хвилин ви зможете знайти мінімум 10 великих і дрібних локальних компаній в Україні, які пропонують річ з ексклюзивним принтом. Клієнту залишається визначитися з типом і розміром речі, готовим запропонованим малюнком або розробити свій.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Сучасні цифрові технології нанесення принта застосовні не тільки до текстилю, а також дозволяють працювати з різними матеріалами популярною еко-шкірою для виготовлення сумок і взуття, зі склом, МДФ, з керамікою і пластиком для оформлення інтер'єру).

Українські дизайнери наступають. І це друга і дуже натхненна тенденція. Дуже приємно бачити все більше українських брендів поряд з ритейл-гігантами. Попит створюють і нові покоління Y і Z, які хочуть відрізнятися і, як наслідок, носити персоналізовані речі. І тренд популярності національної ідентифікації, який зробив модним «Made in Ukraine» в цілому. Індивідуальний підхід і персоналізація, капсульні колекції та унікальні принти актуальні тут і зараз — все це ключові характеристики, які роблять українського дизайнера і фабрики конкурентоспроможними серед безлічі іноземних брендів. А цифровий друк на тканині — це той інструмент, який дозволяє швидко відреагувати на запити користувача і звузити географію виробництва: від білої тканини до готового продукту — це шлях, який пройти можна всього за кілька годин.

Epson Europe
Фото: Epson Europe

Ще одна важлива тенденція, особливо помітна серед молодої аудиторії — турбота про екологію. Це окрема серйозна тема. Звичайно, багато що залежить від доходу і добробуту споживачів. Але світова спільнота активно піднімає тему захисту довкілля в контексті виготовлення і утилізації кожного виробу. Індустрію моди називають одним з головних джерел забруднення планети. Незаперечна перевага цифрового друку малими і середніми тиражами — мінімізація використання водних ресурсів планети і істотна економія електрики в порівнянні з класичною технологією виробництва тканини.

Сьогодні цифровий текстильний друк є драйвером до нового етапу розвитку світової, а також української легкої промисловості. Це підтверджує ще один глобальний тренд стрімкого зростання ринку виробництва тканин цифровим способом. Так до 2023 ринок виросте майже на 12%, а глобальна оцінка ринку складе 4,9 мільярда євро. Сьогодні, відповідно до світових тенденцій, українські виробництва тканин або повністю перебудовують лінії під цифровий друк, або перебувають на шляху часткової інтеграції нового текстильного обладнання. Надалі ці зміни, безсумнівно, позитивно вплинуть на українську індустрію легкої промисловості, формуючи свій унікальний ринок за запитом українських дизайнерів і споживачів.

Спеціально для НВ Бізнес
Більше поглядів — у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо NV
X