Стейкхолдери держави Україна – хто вони

3 листопада 2016, 19:18
1620
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
28 жовтня команда Секретаря Національної інвестиційної ради Бориса Ложкіна організовувала у Парижі міжнародний Україно-Французький бізнес-форум

Хоча насправді, на думку деяких політиків та журналістів, справжній бізнес-форум у столиці Франції відбувся за тиждень до того, під час святкування дня народження того ж самого Ложкіна. На цьому заході були справжні бенефіціари найбільших ФПГ України, тоді як на офіційних заходах 28.10 – здебільшого CEO.

Колишній Глава АП взявся за дуже перспективний, але напрочуд важкий напрямок роботи – залучення інвестицій в економіку України. І продовжує він це робити, спираючись на свій досвід підприємця, контакти та специфіку відносин в українському владному Олімпі. А специфіка ця полягає в тому, що … нових, а тим більше іноземних інвесторів в Україні ніхто нерадий бачити. Олігархічна модель економіки небезпечна не тільки своєю корупційною сутністю, а насамперед відсутністю повноцінної природи конкуренції. Простіше кажучи, Ложкіну (як у нинішньому статусі, так і в попередньому) простіше домовлятися з Коломойським, Ахметовим, Фірташем, аніж залучати глобальні інвестиції British Petroleum, Deutsche Telekom, Engie чи LG Electronics.

Символічно, що офіційний Україно-Французький бізнес-форум перетворився на черговий формалізований захід за участю українських селебрітіз і для українських телекамер. Варто відзначити основні інформаційні меседжі у рамках візиту Прем’єр-міністра України до Парижа. Наприклад: «Гройсман закликав Париж включити українську мову до переліку мов для складання іспиту на отримання французького диплома бакалавра», "Гройсман дізнався, куди в Парижі дівають сміття, Укргазвидобування підписало з французькою компанією Engie договір про співпрацю".

На думку експертів, угоду Укргазвидобуванням із Engie не слід, м’яко кажучи переоцінювати. Тож майданчик у Парижі перетворився на чергову імітацію діяльності.

У цей час в Україні активно обговорювали електронні декларації, проблему «3200» та активізацію різного роду силових відомств щодо бізнесу. У той час, коли Прем’єр-міністр обіцяв «за руку водити» іноземних інвесторів по державних органах в Україні, силовики почали водити за руку українських підприємців із кабінету до кабінету. Про це міг би дуже добре розповісти Євген Уткін, який брав участь у паризькому заході, та який ще місяць тому був в епіцентрі гучного скандалу за участю різного роду силовиків.

Той самий Уткін, виступаючи на Київському міжнародному форумі 5 жовтня (за 2 тижні до заходу в Парижі), вжив дуже влучний вислів (майже пряма цитата) – нам потрібно зрозуміти, хто стейкхолдери в Україні, хто хоче будувати в Україні модель індустрії 4.0. І висновок очевидний, основні ФПГ (яких можуть назвати стейкхолдерами), не є і не можуть бути по суті замовниками такої моделі розвитку, оскільки основний їхній капітал заробляється виключно на ресурсній економіці.

Таким чином, якщо слідкувати за такою логікою, сьогодні на порядку денному є запит суспільства на модернізації економіки, але відсутня політична воля стейкхолдерів на таку модернізацію. І можна повисмикувати все волосся у беззмістовній дискусії – знайти внутрішній стимул для змін у мотивації таких ФПГ в Україні просто неможливо.

Напрошується один непростий висновок – потрібно переглядати принцип визначення «стейкхолдерів». Для початку варто було б зазирнути до Конституції України

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською

Головне

Країни

Сьогодні, 08:57

thumb img
Мадуро вирішив змінити уряд
Країни

Сьогодні, 12:40

thumb img
В Утрехті невідомий відкрив стрілянину у трамваї, кількох людей поранено
Компанії/Ринки

Сьогодні, 15:00

thumb img
В Україні змінилися правила перевезення пасажирів і багажу в літаках

Вибір редакції

Гаджети

Сьогодні, 21:01

thumb img
Народжений вбивати. Огляд смартфона Samsung Galaxy M20
Політика

Сьогодні, 18:55

thumb img
Поважаю євреїв і росіян, але президентом повинен бути українець. Користувачів Facebook обурила фраза політолога Палія
Наукпоп

Сьогодні, 06:55

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua