Три інсайти топ-менеджера, який перейшов в стартап і повернувся
Рік тому я перехрестився, звільнився і з головою пірнув у стартап. Свобода п’янила, команда горіла, а біржі чекали нашого IPO.
Тиждень тому я оновив резюме і шукаю агентство. У цьому пості 3 інсайти для топів, які хочуть піти в стартап.
1. Життя там більше
Одного разу в ко-воркінгу на Оболоні я став свідком трьох різних переговорів трьоми різними мовами. Напевно, я вперше в житті так близько зіткнувся з глобальним мисленням 20-річних. Працювати пліч-о-пліч з людьми, які ризикують і ломляться вперед глобально — це кайф.
2. Пиляти стартап — це як бігти по воді
Як тільки падає швидкість, ти занурюєшся глибше і опір і стрес зростають. Дуже важливо отримати позитивний зворотний зв’язок від ринку до того, як почне падати швидкість. Інакше падає мотивація і люди починають дивитися на всі боки.
3. Масштабу може не вистачити
За роки роботи в корпораціях, я звик мислити стратегічно і в мільйонах, в стартапі мені було дуже складно концентруватися на дрібних тактичних завданнях. Доводилося самому робити руками роботу, яку останні 10 років я комусь передоручав. Спочатку це запально, потім нудно, в кінці — нестерпно. Думаю, топ-менеджеру, який вирішив стати підприємцем, слід шукати партнерства з тим, для кого тактичний рівень є прийнятним.
З усієї цієї історії в сухому залишку таке.
Ризикнути власною шкурою — найкращий спосіб відчути на що ти здатний. Вийти на ринг і отримати по обличчю. З цього моменту ти вже не глядач.
І це того варте. Точно.