США-Китай - вирішили домовитись

5 квітня 2018, 10:11

Як ці та інші події вплинули на світові фінансові ринки, і чого від них чекати інвесторам найближчим часом.

Як і очікувалося, на відміну від спокійного рівномірного зростання в минулому, "шлях інвестора" в цьому році виявився досить вибоїстій. Хоча б і вчорашня торговельна сесія.

Відео дня

Спочатку, вранці, ми переживали падіння майже на 2%, як наслідок 25% -го підвищення Китаєм мит на 106 американських товарів, із загальним оборотом $50 мільярдів у 2017 році. Артпідготовка перед можливою торговельною війною, яка ведеться вже кілька тижнів, безумовно, є однією з ключових причин підвищеної нервозності серед інвесторів. Але, варто було вийти на сцену новому головному економічному раднику Президента США Ларрі Кадлоу і заявити, що ніхто не зацікавлений в повномасштабних бойових діях, а Президент Трамп має намір вирішити проблему шляхом переговорів, і в кінці процесу всіх чекає "горщик із золотом", як ринки швидко відіграли втрати і закінчили день зростанням: S&P 500 (1.16%); Dow Jones (0.96%) і Nasdaq (1.45%).

10 з 11 секторів S&P теж закінчили день в "зеленій зоні". Попереду всіх був Consumer Discretionary (другорядні споживчі товари) – (+ 1.85%), ведений Amazon (+ 1.33%), "срібло" і "бронза", відповідно, у Consumer Staples (споживчі товари першої необхідності) – (+ 1.56%) і охорони здоров'я (+ 1.45%). Хороший результат і у технологічних компаній – (+ 1.40%). В цілому, теза Goldman Sachs про те, що велика п'ятірка технологічних компаній, FAANG, так і залишиться найбільш зростаючим сегментом ринку і в майбутньому, поки що підтверджується. Одним з потерпілих від американо-китайських чвар вчора виявився Boeing (-1.02%), що активно торгує з Китаєм. Хоча, на думку аналітиків, негативний ефект від нових мит може бути перебільшений.

На тлі ранкового падіння акцій і захисного механізму, що включився, на початку торгів на 1% підросло золото, але потім впало до колишніх рівнів і зараз торгується на рівні $1332.4 за унцію.

Така ж картина і з облігаціями. Спочатку сесії ціни росли і прибутковість 10-річних US Treasury впала до (2.76%), а до кінця дня, після того, як ринок акцій піднісся духом, прибутковість виросла до (2.79%).

Нафта залишилася практично на колишніх рівнях, а сьогодні навіть трохи зросла, на (0.43%), до $63.64 за барель.

Чого чекати сьогодні, в четвер?

Вчора, після закриття торгової сесії, Марк Цукерберг, відповідаючи на запитання журналістів, зробив кілька важливих позитивних коментарів про те, що компанія робить все можливе для захисту користувачів і не дозволить використовувати ресурси Facebook для підриву основ демократії. Також, з його слів, скандал із втручанням у вибори не вплинув на кількість реклами, читай доходи компанії. Такі заяви заспокоїли інвесторів і на позабіржовому ринку акції Facebook виросли на (+ 3.02%). Напевно, це позитивно позначиться на сьогоднішніх настроях інвесторів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

З важливих макроекономічних даних сьогодні буде оголошено розмір торгового дефіциту США в лютому, який очікується аналітиками на рівні $56.7 мільярда, що трохи вище $56.6 мільярда, в січні. Також, традиційно, в четвер вранці, за східно-американським часом, будуть оголошені первинні заявки з безробіття за минулий тиждень. Очікується, що цей показник виросте до 230,000 в порівнянні 215,000 на попередньому тижні, що, до речі, було найнижчим значенням за останні 45 років.

Ну і, не виключено, що протягом дня будуть надходити ще новини та коментарі щодо американо-китайських торгових "переговорів", а зараз це, безсумнівно, є головним каталізатором для ринку акцій!

Показати ще новини
Радіо NV
X