Відносини США і Китаю погіршуються, нафта дешевшає, золото стрімко дорожчає

12 серпня 2019, 15:10

Торгова війна почала розгоратися з новою силою, що не могло не відбитися на ринках

Серпнева обіцянка Дональда Трампа з 1 вересня ввести 10-процентний тариф на китайські товари на суму $300 млрд запустила процес втечі з ризикованих активів. У понеділок, 5 серпня, Народний Банк Китаю дозволив юаню впасти до $0,142, тобто нижче 7 юанів за долар, найнижчого рівня з 2008 року. У вівторок США у відповідь включили Китай у список країн, що маніпулюють валютою. Торгова війна почала розгоратися з новою силою, що не могло не відбитися на ринках.

Відео дня

Валютний ринок

Минулий тиждень почався з 1,4% девальвації юаня, що визначило подальші події. Понад рік НБК проводив потужні інтервенції оберігаючи національну валюту від спекулятивних атак на підході до позначки 7,0. Коли ж він дозволив юаню перетнути її, весь світ заговорив про нову фазу торгових воєн — валютні війни. Негайно США назвали Китай "валютним маніпулятором".

За підсумками тижня китайська валюта втратила 1,5%

Пік паніки припав на ранок вівторка, коли ринки падали як доміно. НБК зумів стабілізувати ринки, встановивши офіційний курс юаня вище ринкового. За підсумками тижня китайська валюта втратила 1,5%.

Інші валюти змінювалися до долара різноспрямовано. 9 серпня негативні новини про британську економіку обрушили фунт на 1,4%, зате євро в той же день зміцнився на 1%. Рубль подешевшав на 0,3% на тлі обвалу курсу нафти (і це поки лише скромна зміна), а гривня знизилася куди сильніше — на 1,8%.

Варто особливо відзначити, що на користь стабільності курсу долара спрацювали практично синхронні з ФРС дії ряду центробанків інших країн, які також активно знижують ставки, часто сильніше очікувань, що викликає тиск на їх національні валюти. 7 серпня, наприклад, ставки були знижені відразу в трьох країнах — Новій Зеландії, Таїланді та Індії.

Індекси S&P 500 і Dow Jones показали свої гірші значення з червня

Фондовий ринок

На початку минулого тижня американський фондовий ринок песимістично реагував на погіршення відносин з Китаєм. Індекси S&P 500 і Dow Jones показали свої гірші значення з червня — 2898 і 25557, відповідно.

Незважаючи на складні відносини, китайський експорт за липень значно зріс, а імпорт скоротився. Крім цього, нові дані по ринку праці у США виявилися кращими за очікування. Дії НБК щодо стабілізації курсу, а також макроекономічні дані краще очікувань сприяли стабілізації ринків — волатильність знизилася, хоча відзначається підвищений попит на захисні активи. В результаті, індекси відновилися і навіть перевищили значення початку тижня: S&P 500 виріс на 0,7%, Dow Jones — на 0,1%.

Золото і нафта

Золото і нафта стали головним героями тижня. На тлі загострення торгової війни США і Китаю золото продовжило тріумфальне зростання, подорожчавши за тиждень на 4% і досягши рівнів березня 2013 року, в якийсь момент досягаючи позначки $1510.

Зворотна ситуація склалася для нафти. На тлі погіршень китайсько-американських відносин експерти побоюються довгострокового зниження попиту на сировину, і ціна Brent за тиждень знизилася на 4,9%, практично до мінімумів з початку року.

Нова порція повідомлень про спроби Саудівської Аравії стабілізувати нафту поки зробила незначний вплив на котирування. Зросла волатильність ринків і страхи, що глобальне уповільнення зашкодять попиту, сформували спадний тренд чорного золота минулого тижня.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Криптовалюта

Як і в перші дні серпня, курс біткоіна (BTC) минулого тижня продовжив зростання, вперше за місяць повернувшись до позначки $12 000. Разом з тим, для альткоінів ситуація виявилася іншою: за тиждень їх сумарна капіталізація знизилася з $97 млрд. До $92 млрд. Капіталізація всього ринку збільшилася з $290 до $303, але виключно за рахунок зростання BTC. Торгові війни штовхають інвесторів до пошуку захисних активів, і біткоіни в черговий раз підтвердив своє звання "цифрового золота" в очах інвесторів.

Спеціально для НВ Бізнес
Більше поглядів — у розділі Експерти НВ Бізнес

Показати ще новини
Радіо НВ
X