Smart-квартири: особливості, переваги та недоліки

12 червня 2017, 11:42
Смарт-квартири — що стали останнім часом брендовою назвою для мікроквартир на київському ринку, мають зовсім іншу історію

Мікроквартири з'явилися в мегополісах – Нью-Йорку, Парижі, Токіо – як мінімалістичний варіант житла для молодих людей без сім'ї, які налаштовані на побудову кар'єри, і віддають перевагу невеликому власному простору замість фактично не використовуваних (поки немає сім'ї) квадратних метрів стандартних планувань. Смарт-квартири відрізняються високим ступенем продуманості планування для виключення непотрібних для даного формату життя кв. м. Концепція смарт-квартири передбачає облаштування житла з функціоналом звичайної квартири на мінімальній площі. Щоб отримати квартиру мінімальної площі, кожна з функціональних зон приймається мінімальної достатньої площі, і дуже ретельно компонується, щоб розміщення функцій не заважало одне одному.

Відео дня

Сам термін «смарт-квартира» був введений компанією КАН-Девелопмент. Ми перші на ринку України розробили на замовлення КАН-Девелопмент планування таких квартир, потім спільно з замовником, провели їх експертизу в Українському зональному науково-дослідному і проектному інституті по цивільному будівництву "КиївЗНДІЕП", внесли необхідні корективи, отримали дозвіл на проектування квартир меншої, ніж прописано в нормативі, площі, отримали позитивний висновок комплексної державної експертизи, і лише після цього таке житло почали будувати.

Звичайні ж малометражки далеко не завжди проектують комфортними для проживання. Деякі забудовники в гонитві за трендом, часом звертаються до проектувальників, які не відстежують потреби ринку (виправдовуючи себе прагненням заощадити на бюджеті проектування), тому створюють неліквідні планування, фактично нездатних запроектувати комфортне планування і, на жаль, представляють на ринок квартири, в яких неможливо прожити як фізично, (через відсутність усіх необхідних для проживання функціональних зон, як-от: кухонна зона, обідня, спальня, вітальня, гардеробна, с/в, передпокій тощо) так і юридично: через відсутність санкціонованого міністерством регіонального розвитку дозволу на будівництво житла, яке не пройшло всі необхідні контрольно-експертні процедури. В такому випадку, додаткова перевірка як інституту "КиївЗНДІЕП", так і Мінрегіону просто необхідні, зважаючи на те, що якщо в погано запроектованій квартирі нормативної площі, жити дискомфортно, то в неграмотно запроектованій мікроквартирі - жити неможливо.

Основний ризик - це проектування великого числа таких квартир в комплексі. Оскільки найчастіше більшу частину таких квартир купують для подальшої здачі в оренду, в результаті є ризик маргіналізації комплексу. Тому у разі будівництва житлових будинків тільки за наявністю мікроквартири, необхідне грамотне, продумане до дрібниць управління, або потрібно відкривати об'єкт, як прибутковий будинок або передбачити невеликий відсоток смарт-квартир.

Як самому відрізнити і розібратися в якості смарт-квартир?

В першу чергу варто звернути увагу на функціональність планування – це грамотне зонування квартири, коли кожен квадратний метр враховує спосіб життя, уподобання, склад сім'ї, смаки мешканців. З огляду на це визначаються типи кімнат, заданий стиль, функціональний набір. Обов'язково має бути зона кухні, вітальні, спальні, санвузол, передпокій. Хоча це класичний набір стандартної квартири, навіть на мінімальній площі всі ці функції можна зручно розмістити, тим само зробивши навіть мікроквартиру зручною.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Додаткові квадратні метри квартири забезпечують додатковий комфорт, планування і функціональне зонування професійно скомпоновані, і додані саме ті зони, які необхідні родині покупця – в іншому разі, додаткові м2 тільки обтяжливий баласт (ну, або в кращому разі, головоломка для дизайнерів перепланування).

Показати ще новини
Радіо NV
X