Cкрутки ПДВ. Що нового в боротьбі з податковим шахрайством в Україні

8 жовтня 2020, 08:40

Я переконаний, що нас є за що критикувати. Але це щось — точно не скрутки з ПДВ.

Системну боротьбу, яку ми почали у вересні минулого року зі збільшення надходжень за ПДВ рік до року на 2-3 млрд грн. щомісяця, сьогодні ми майже завершили, що дало можливість Податковій службі збільшити на 35% (порівняння з не скоригованим планом на 2020) або на 68% порівнянні з скоригованим планом) прогноз надходжень у 2021 році від внутрішнього ПДВ.

Відео дня

При цьому, податкова ефективність вже в цьому році збільшилася до 3,18% у вересні 2,71 у вересні 2019). А сальдо ПДВ (різниця між отриманим і відшкодованим ПДВ) становить з початку року + 43,3% при зменшенні на 7% бази оподаткування кризової економіки.

Звичайно, більш відчутних для бюджету результатів можна було б досягти, не відшкодовуючи ПДВ бізнесу і накопичуючи борги, як це відбувалося в 2018 році. Надходження з ПДВ тоді наводять як доказ потенціалу оподаткування, нібито з'їденого в 2020-му скрутками. Однак, якщо подивитися на дані 2018 р. тверезо, ми без зусиль побачимо джерело чудесного наповнення бюджету у вигляді заборгованості за ПДВ 6,5 млрд грн у грудні.

Успіхи в боротьбі зі схемним ПДВ — це всього лише один з десятків взаємопов'язаних кроків, спрямованих на протидію тіні, в яку наглухо була занурена наша економіка останні 29 років. І так, звичайно сьогодні некоректно дзвінко цокаючи язиком і хитаючи головою рахувати ПДВ, як податок на споживання від обсягу споживання, яке на 2/3 не фіскалізоване, а значить також перебуває більшою мірою в тіні. Але фіскалізація — це наступний крок, який ми повинні зробити на шляху до побудови цивілізованих правил гри і оподаткування, як запоруки економічного розвитку нашої країни.

Всупереч обуренню тіні, скепсису бізнесу і висловлюванням фб-експертів. І іншого шляху у нас немає.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X