Скільки ще триватиме зростання

22 серпня 2018, 10:59

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Сьогодні у американського ринку акцій історичний день. Ось уже 3,453 дня пройшло відтоді, як ринок падав на 20%. А це означає, що сьогодні ми зрівняємося за тривалістю з попереднім рекордом, коли ринок зростав з жовтня 1990-го до березня 2000-го року. Завтра рекорд буде побитий, і ми з вами станемо свідками і учасниками найдовшого "бичачого" ринку в історії.

Відео дня

Звичайно ж, шлях не був весь час гладким. З березня 2009-го, коли почалося зростання, інвесторам довелося пережити чимало нервових ситуацій, включно з падінням на 19.4%, влітку 2011-го, але формально ринок продовжував і продовжує рости.

Ось і під час вчорашньої торгової сесії S&P 500 підкорив ще одну вершину, дотягнувшись до позначки 2,873.23, хоча до кінця торгів і довелося трохи відступити. Всі основні індекси закінчили день підвищенням: S&P 500 (+ 0.21%), Dow Jones (+ 0.25%) і Nasdaq (+ 0.49%).

Скільки ще триватиме зростання?! Одні вважають, що криза вже почалася, інші думають, що воно ось-ось почнеться, треті впевнені, що сильна економіка і низькі ставки продовжать свято ще на якийсь час. Хтось вірить, хтось ні, але точної відповіді не знає ніхто.

7 з 11 секторів S&P завершили понеділок зростанням. Попереду всіх споживчі товари не першої необхідності (+ 0.89%), промислові підприємства (+ 0.75%) і телекоми (+ 0.65%). Постраждали: комунальний сектор (-0.72%), споживчі товари першої необхідності (-0.77%) і нерухомість (-0.91%).

Вересневі ф’ючерси на WTI вчора виросли на (+ 0.6%), до $67.32, за барель.

Прибутковість US Treasuries зросла по всій довжині кривої. Десятирічні додали 2 бп і торгуються на рівні 2.84%, а прибутковість дворічних виросла на 1бп, до 2.60%.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.6%), до позначки 95.16. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1579.

Ф’ючерси на золото торгуються на рівні: $1,201.7, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в середу

Головною макроекономічною новиною дня стануть протоколи останнього, серпневого, засідання ФРС, під час якого ставки підняті були, а в подальшому релізі для опису економічної ситуації в країні три рази було використано слово "strong (сильний)", стосовно ринку праці, інвестицій в бізнес і споживчих витрат. Найімовірніше, протоколи не міститимуть ніяких сюрпризів, і нам залишиться чекати підвищення ставки на 0.25%, у вересні, що ринок сприймає як достовірну подію і вже заклав у поточні ціни.

Також, сьогодні буде оприлюднений липневий звіт про продажі будинків на вторинному ринку.

Квартальні результати оголосять Target, Lowe's і L Brands.

Ну і, звичайно ж, цікаво буде спостерігати за політичним скандалом з Майклом Коеном, особистим юристом Президента Трампа, і добре знайомим нам Полом Манафортом. Коен визнав провину за вісьмома пунктами звинувачення, два з яких ведуть безпосередньо до Президента. У Манафорта рівно стільки ж, вісім, які тягнуть на вісімдесят років за гратами.

В принципі, до останнього часу події з Коеном і Манафортом практично не впливали на ринок, хоча зараз, коли звинувачення стали цілком матеріальними, ситуація може змінитися.

У всякому разі, ф'ючерси вказують на те, що ринок може відкритися в "червоній" зоні.

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X