Скасування рейсу: що Вам винні

19 травня 2017, 10:07
“Два роки тому я збирався летіти з Лондона додому. Рейс скасували. У залі очікування просто біля мене сиділа дівчина і плакала, а поруч один поліцейський заспокоював її, пропонуючи чашку кави

Якраз обличчя людей навколо, сповнені відчаю і переживань, і образ тієї самої дівчини надовго закарбувалися в пам'яті. Мені здається, той, кому довелося зіткнутися з такою ситуацією, чудово пам'ятає всі наступні проблеми, які виникли через елементарну недбалість авіакомпанії. Зізнаюся, опинившись у такій ситуації, неприємно усвідомлювати, що не знаєш своїх прав", - згадує засновник компанії MyAviaHelp Аскольд Клюс. Зараз компанія займається стягненням компенсацій від авіаперевізників і забезпечує 98% виплат. Саме тому ми вирішили поспілкуватися з Аскольдом і дізнатися, як діяти у разі скасування рейсу.

Відео дня

Чому авіакомпанії скасовують рейси і які у них зобов'язання?

Причин може бути безліч, але часто авіакомпанії скасовують рейс заздалегідь з комерційних причин. Про таке скасування польоту авіакомпанія повинна попередити пасажира не пізніше 2 тижнів до перельоту. Також бувають випадки, коли затримка рейсу може плавно перерости в його скасування. Тоді Вас зобов'язані доставити до пункту призначення наступним можливим рейсом перевізника або авіакомпанії-партнера. Коли ж такої можливості немає, гроші за квиток повертаються протягом 7 днів. При цьому сума необхідної компенсації складе від $135 до $650 на одного пасажира.

У мене була відміна чартерного рейсу, чи можна отримати компенсацію в такому випадку?

Не має значення, летите Ви звичайним або чартерним рейсом (або навіть лоукостером - більш бюджетним перевізником). Важливо розуміти, що пасажир, який заплатив гроші за переліт, уклав договір з авіакомпанією-перевізником, і вона зобов'язується доставити його в призначений час і місце. Затримка рейсу, скасування або овербукінг (недопуск людини на борт літака) є порушенням частини даного договору з боку перевізника.

Наскільки реальна можливість отримання компенсації?

Вже сьогодні ми вийшли на цифру, коли 98% пасажирів отримують свою законну компенсацію.

Протягом якого терміну можна вимагати компенсацію?

Все залежить від країни, де її вимагають. Наприклад, в Україні це 2 роки. Максимальний строк позовної давності, з яким ми стикалися, становить 6 років.

Що потрібно зробити на місці, щоб довести неправоту авіакомпанії?

Перш за все необхідно отримати документ зі штампом, що підтверджує факт скасування та/або заміни рейсу. Прослідкуйте, щоб у ньому були викладені достовірні і максимально точні причини ситуації, яка виникла. У крайньому разі, підійде штамп на маршрутному талоні про скасування рейсу, але тоді не будуть зазначені причини.

Для цього знайдіть представника перевізника, наприклад, на стійці реєстрації на рейс або в касі авіакомпанії. Якщо Ви перебуваєте в залі очікування рейсів, такого працівника можна зустріти біля гейту (виходу на посадку), звідки має здійснюватися виліт літака. У разі коли представника ніде немає, запитайте у будь-якого співробітника аеропорту, де можна отримати такий документ. Зазвичай це інформаційна стійка в аеропорту. Звісно ж, Ви завжди можете зателефонувати в колл-центр авіакомпанії і дізнатися актуальну інформацію про рейс (телефон авіакомпанії може висіти на банері в аеропорту). Або зайдіть на сайт авіакомпанії. Обов'язково зберігайте квитки, посадкові талони і багажні бирки. Щоб не втратити їх, рекомендую відразу сфотографувати. Також не будуть зайвими фотографії табло вильотів, де видно поточний час і статус Вашого рейсу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Збирайте всі чеки на їжу, готель і таксі (автобус, поїзд).

Пам'ятайте: компенсацію можна вимагати, якщо скасування рейсу сталося з вини перевізника, а не через такий форс-мажор, як, наприклад, погодні умови або страйк співробітників аеропорту (авіакомпанії). При цьому поломка літака до форс-мажору не відноситься.

Які умови повинна надати авіакомпанія на місці?

Це залежить від часу очікування нового рейсу і дальності польоту. Якщо Ви очікуєте новий рейс:

  • Більше 2 годин при дальності польоту до 1500 км (рейси по Україні, а також з Києва до Мінська, Мюнхена, Софії, Риги тощо)
  • Більше 3 годин-для рейсів від 1500 до 3500 км (з Борисполя до Лондона, Барселони, Брюсселя, Женеви тощо)
  • Більше 4 годин при дальності польоту від 3500 км (з Києва до Нью-Йорка, Пекіна, Коломбо тощо), тоді Вам належить:

- харчування та прохолодні напої;

- два безкоштовних дзвінка або передачі телекс/факс-повідомлення, або e-mail, виходячи з технічних можливостей аеропорту;

- трансфер за маршрутом аеропорт-готель-аеропорт;

- місце в готелі, якщо Ви змушені чекати виліт впродовж однієї або більше ночей.

Куди писати/дзвонити з вимогами компенсації?

Ви маєте повне право звернутися з претензією виплати компенсації в авіакомпанію. Для цього потрібно описати ситуацію і послатися на відповідне законодавство, яке необхідно застосовувати у Вашому конкретному випадку, а також правила перевезення пасажирів даної авіакомпанії. Пам'ятайте, що будь-яка авіакомпанія - велика і сильна організація, тому важливо бути максимально чесним при викладі Вашої ситуації. Також потрібно прикріпити проїзні документи та зібрані докази вини перевізника. При цьому у Вас є повне право звернутися до суду ще з самого початку або після невдалих переговорів з авіаперевізником.

Звичайно, авіакомпанії докладають максимальних зусиль, щоб не виплачувати компенсацію. Тому ми рекомендуємо найняти досвідченого юриста у сфері авіаперевезень пасажирів.

Може авіакомпанія занести мене в чорний список після таких звернень?

Це просто неможливо. Тому сміливо відстоюйте право на компенсацію.

Бажаю Вам вдалих польотів і поменше скасувань рейсів!

Показати ще новини
Радіо NV
X