Ситуація по Юзгазу вимагає втручання

6 вересня 2016, 12:35
Я вже писала про дивну компанію Юзгаз, якій віддали Юзівське родовище сланцевого газу.

Так хто такі Юзгаз Бі.Ві., або кому ми задарма віддаємо найбільш перспективну нафтогазову ділянку країни?

Як зазначено у листі від ТОВ Надра Юзівська у відповідь на моє звернення, порядок проведення та умови конкурсу на залучення нового інвестора для реалізації угоди про розподіл вуглеводнів на Юзівському родовищі повністю відзеркалюють умови конкурсу, які були проведені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1298 від 30 листопада 2011 року (постанова).

Відео дня

«Відзеркалення законодавства» – як нове явище в українському праві. Відповідно до ч. 3 постанови, обов'язковою умовою участі у конкурсі є подання інвестором відповідної заяви з відповідною документацією, що підтверджує відомості про досвід роботи в галузі використання надр, а також відомості про технічні і фінансові можливості для виконання робіт та про технології, що будуть застосовані під час користування надрами.

Жодного з вищеперерахованих документів я не отримала. Так само, не отримала і протоколу конкурсу. Чи дійсно була надана компанією-переможцем "Юзгаз Бі.Ві." вся необхідна документація, що підтверджує досвід робіт, технологічну та фінансову спроможність в реалізації проекту на Юзівській площі?

Чи проводила конкурсна комісія аналіз та обговорення відповідності компанії "Юзгаз Бі.Ві." критеріям, визначеним в законодавстві?

Чи мало взагалі це зібрання щось спільне з конкурсом?

Є ґрунтовні побоювання, що це було лише «відзеркалюванням конкурсу».

Оскільки остаточне рішення про відступлення прав та зобов’язань за Угодою про розподіл вуглеводнів прийматиме Кабінет Міністрів України.

Звертаюсь до прем'єр-міністра України з проханням взяти ситуацію під особистий контроль та провести перевірку на предмет відповідності процедури конкурсу вимогам чинного законодавства, зокрема, постанові.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X