Швейцарський підхід. Що таке wealth management
Чому вибір свого wealth manager можна порівняти з вибором лікаря
В процесі розвитку суспільства основним методом досягнення добробуту залишалося накопичення, утримання та примноження кількості ресурсів, якими володіла людина. З розвитком торгівлі і бізнесу ресурс набув форму активів і капіталів, які потрібно розміщувати в надійному місці. З плином часу таким надійним місцем стала Швейцарія — країна, характерними особливостями якої були нейтральність, політична, економічна стабільність і трепетне ставлення до збереження банківської таємниці, що залучило капітали великих бізнесменів.
І саме Швейцарію можна назвати стартовим майданчиком таких продуктів, як Wealth Management (управління добробутом) і Private Banking. Нині швейцарські банки пропонують їх у різному форматі. Так, Wealth Management може складати окрему «опцію» в межах послуги Private Banking або ж пропонуватися як окрема послуга.
Оскільки обидві послуги мають ряд переваг, не дивно, що їх поширення не обмежилося тільки згаданою країною. Сьогодні їх можна отримати в багатьох країнах світу, зокрема й в Україні.
У чому секрет Wealth Management і Private Banking
Wealth Management часто ототожнюють з Private Banking, оскільки їх суть полягає в ефективному збереженні та примноженні капіталів клієнта.
У той же час існує й різниця — послуги Private Banking надаються безпосередньо банком. Так, Private Banking передбачає індивідуальний підхід до запитів клієнта, пільгові умови за кредитами, привілейоване обслуговування персональним банкіром. Однією з опцій цієї послуги є інвестиційні консультації, які виступають тут не основним, а додатковим продуктом.
Основним продуктом такі консультації виступають в межах надання послуги Wealth Management, яку можуть надавати не тільки банки, але й спеціалізовані фірми.
Кому довіряють управління капіталом
У межах інвестиційних консультацій клієнту надається аналітика всіх сфер його фінансової діяльності.
Так, консультант у сфері управління добробутом — Wealth Manager, в процесі роботи з клієнтом збирає інформацію про його можливості та фінансові цілі, добробут, готовність до ризиків, потреби, визначає короткострокові та довгострокові цілі для подальшого розроблення індивідуальної стратегії оптимізації використання та примноження його капіталу.
Часом, для успішної реалізації стратегії збереження і збільшення капіталів, Wealth Manager також супроводжує діяльність інших агентів свого клієнта — фінансових експертів, юристів, бухгалтерів, надає банківські послуги і консультує з питань благодійності.
В процесі реалізації наміченої стратегії використовується широкий спектр інструментів, таких як:
• робота з цінними паперами;
• керування нерухомістю;
• інвестиції в наявний бізнес;
• податкові рішення.
При цьому консультантом можуть залучатися й сторонні експерти.
Wealth Manager постійно модерує узгоджений план дій, оновлюючи цілі, виконуючи необхідні дії для аналізу і створення фінансового портфеля, який би повною мірою відповідав цілям і критеріям його формування, розробленої інвестиційної політики.

По суті, вибір свого Wealth Manager можна порівняти з вибором лікаря, адже від його дій залежить фінансове здоров’я ваших капіталів.
Увага до деталей
Для ефективного Wealth Management недостатньо лише аналізу фінансових потоків, важливе розуміння того, що на них впливає.
Запорукою фінансового благополуччя є належна увага до безлічі факторів. Для збереження і збільшення капіталів важлива робота з професіоналами у сфері захисту та адміністрування бізнесу, оптимізації податків, податкового планування, складання і супроводу договорів, юридичний супроводу бізнесу.
Настільки ж важливим фактором є й відповідальний підхід до вибору надійних і авторитетних банків для відкриття рахунків на вигідних умовах для клієнта.