Шість рекордів України

1 лютого 2017, 18:15
У минулому році Україна поставила шість рекордів

1. Імпорт газу 11 млрд куб. м - рекордно низький, п'ять років тому був у 4(!) рази більше. При цьому нуль з Росії. Обсяги імпорту знизилися через падіння економіки, але перехід на реверс – це однозначний плюс. Менші обсяги імпорту газу і падіння світових цін на енергоносії дозволило знизити частку енергетичного імпорту до знову ж таки рекордно низьких 16%.

Відео дня

2. Рекордний урожай і експорт зерна (66 млн т і 42 млн т), а також експорт соняшникової олії. В результаті частка сільського господарства та харчової промисловості в загальному експорті товарів і послуг зросла до пікових 33%. Металургія, яка довгі роки була лідером, ще два роки тому перейшла на друге місце і зараз займає 18%. Незважаючи на зміну «локомотива», Україна залишається експортером сировинних і близько-сировинних товарів, а економіка - вразливою до різких скачків світових цін. З хорошого, світовий попит на зерно та іншу їжу буде рости в довгостроковій перспективі і взагалі менш волатильний, ніж попит на сталь. (До речі, щодо врожаю зерна в мене залишилися питання до статистики)

3. Рекордно низька частка Росії в експорті товарів: 9,3% у 2016 р, рекордно висока частка ЄС – 32%.

4. Історичний антирекорд за рівнем держборгу до ВВП – 83% (оціночно). Погано. Хоча при зваженій економічній політиці за п'ять років можна знизити на 10пп, а то й більше.

5. Після націоналізації Приватбанку частка держави в банківській системі – близько 50%. Недобре, але остаточні висновки робити рано - кінцевий результат залежить від нової управлінської команди Приватбанку. В ідеалі держава в перспективі 3х років виходить з банку, компенсуючи витрати на націоналізацію. А якщо ще приватизує Ощад і Ексім, тоді взагалі все гуд.

6. Неекономічний рекорд – третє місце збірної України на Паралімпіаді, 117 медалей. Тут однозначний респект.

Показати ще новини
Радіо NV
X