Шість компаній забезпечили зростання ринку

3 липня 2018, 10:26

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Якось не дуже складався вчорашній день, але вже традиційно на допомогу прийшли технологічні компанії, що дозволило основним індексамх закінчити день в "зеленій зоні": S&P 500 (+ 0.31%); Dow Jones (+ 0.15%) і Nasdaq (+ 0.76%).

Відео дня

В цілому ж, вчора технологічний сектор виріс на (+ 0.99%) і продовжує залишатися головною рушійною силою фондового ринку в 2018 році. За інформацією Goldman Sachs, ціна акцій Amazon, що виросла в цьому році на 45%, склала 36% зростання індексу S&P 500. Якщо до цього додати результати Microsoft, Apple і Netflix, то цей показник виросте до 84%. А вже якщо порахувати разом з Facebook і Alphabet, то вийде, що в цьому році на 99% S&P 500 виріс завдяки шести найбільшим технологічним компаніям - FAAMNG.

Всього ж, 7 з 11 секторів S&P 500 закінчили день підвищенням. Слідом за технологічними компаніями призові місця зайняли компанії комунального сектора (+ 0.79%) і фінансової галузі (+ 0.66%). Серед тих, хто програв: споживчі товари першої необхідності ( -0.53% ), сировинні (-0.50%), нерухомість (-0.46%) і енергетика (-1.55%).

Ф'ючерси на WTI подешевшали вчора на (-0.3%), до $73.94 за барель, на тлі загального зниження попиту на нафту в світі. Хоча, сьогодні вночі, після того, як Лівія оголосила про форс-мажорні обставини, пов'язані з поставками, ціна виросла знов (+ 1.3%) до $74.51 за барель.

Прибутковість 10-річних US Treasuries зросла на 2бп, до 2.87%, дворічних майже не змінилася - 2.54%. Спред прибутковості дворічних і десятирічних облігацій перебуває на рівні 33 бп, одному з найнижчих значень за останні 10 років. Подібна ситуація викликає серйозні побоювання з боку багатьох інвесторів, оскільки вирівнювання кривої прибутковості історично є одним з найбільш достовірних індикаторів рецесії, що насувається.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс на (+ 0.63%) до 94.82. У цьому йому допомагають відмінні дані про стан американської економіки. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.165.

Ціна на золото продовжує падати, на тлі сильного долара, і досягла рівня $1,240.50 за унцію.

Чого чекати сьогодні, у вівторок

Сьогодні в США короткий день, перед завтрашнім Днем Незалежності. Торгівля акціями та облігаціями закриється, відповідно, о 13.00 та 14.00, за східно-американським часом. Тож, найімовірніше, в короткий день, та й ще й напередодні свята, думки трейдерів будуть поглинені майбутніми барбекю і випивкою, а не ринками. Чекати якихось серйозних рухів, по-моєму, не варто.

А вже після свята, в четвер і п'ятницю, нас очікує багато важливої ​​економічної інформації, включно з протоколом засідання ФРС, щомісячний звіт про ринок праці і дані про стан торгового балансу США, які, безумовно, вплинуть на ситуацію на ринку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X