Зростання криптовалют турбує світові банки й регуляторів

0 коментувати

На ринку криптовалют посилилися розпродажі. Найкапіталізованіша криптовалюта біткоін знизилася до $11,5 тис., тоді, як 17 грудня її ціна досягала $20 тис.

Під розпродажі потрапили й інші криптовалюти. Ще минулого року, велика частина інвестиційних банків у клієнтських прогнозах на 2018 рік вказувала на розпеченість ринку і ризик його корекції.

Досягнувши в грудні пікових рівнів, біткоін відкоректувався донизу. В цей час інвестори переключилися на інші валюти, почавши купувати і перекладатися в менш вирослі позиції, підштовхуючи їх до зростання. Наприклад, Ефір з $730 на початку року досяг максимуму $1,4 тис. минулого тижня.

Таке нестримне зростання криптовалют продовжує турбувати світові центральні банки і регуляторів. Частину криптовалют купують за кредитні кошти, що несе значні ризики для кредиторів і систем. Так, за даними LendEDU, розрахунок за 18,15% біткоінів було здійснено з кредитних карт.

Причиною таких розпродажів у першу чергу стали заяви урядів Південної Кореї та Китаю про намір заборонити торгівлю криптовалютою. На частку цих країн припадає близько половини світового обороту ринку криптовалют, а на Китай – 80% всіх майнінгових потужностей. Першою про намір заборони торгівлі криптовалютами заявила Південна Корея. За даними уряду, кошти в цифрові гроші вклали не менше мільйона громадян з 50-мільйонного населення країни. Потім, думку було пом'якшено, до закриття віртуальних обмінів криптовалют, але фінального рішення ще не прийнято.

Влада Китаю в свою чергу заявила про посилення контролю торгівлею криптовалютами. Йдеться про блокування доступу до офшорних платформ централізованої торгівлі, заходи щодо провайдерів електронних гаманців та інших платформ торгівлі, розслідуванні сервісів виведення коштів за кордон.

Подальші цінові перспективи ринку криптовалют будуть залежати від рівня регулювання ринку саме Китаю і Південної Кореї. І хоча попит з боку покупців зберігається, особливо з огляду на неабияк просілі цінові рівні, продавців може виявитися більше. Спекуляції триватимуть. Якщо враховувати той факт, що біткоін виріс у 2017 році в 15 разів (з $925 до $13,7 тис.), То навіть падіння до $5-8 тис. Залишить 5-8 разове зростання цін відносно початку минулого року.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: