Чому Київстар підтримує Дія City
Як Дія City може допомогти поставити великі IT-підрозділи компаній в рівні умови конкуренції за робочу силу і цінову складову свого продукту.
Ми підтримуємо всі проєкти, які можуть допомогти Україні стати багатою і успішною країною. Сьогодні у фокусі нашої уваги — спеціальний правовий режим Дія City.
Запуск Дія City допоможе прискорити темпи розвитку IT і масштабувати вже наявний бізнес. Це комплексна ініціатива, яка створить прозорі та зрозумілі правила конкуренції, привнесе нові інструменти ведення бізнесу і убезпечить галузь від протиправних дій.
Я розповім, чому Київстар підтримує Дія City, які нововведення найбільш важливі для компанії та індустрії, а також про співпрацю держави і бізнесу у розробленні проєкту.
Чому Київстар підтримує Дія City
Абонентами Київстару є більш як 26 мільйонів клієнтів мобільного зв’язку і понад 1 млн клієнтів фіксованого широкосмугового інтернету. Будучи технологічною телекомунікаційною компанією, ми розвиваємо IT-напрям бізнесу для задоволення власних потреб у програмних продуктах. Зараз у штаті компанії працюють близько 350 IT-фахівців, в планах на 2021 рекрутинг ще 200. Ми забезпечуємо ринкові зарплати, сплачуючи при цьому ПДФО (18%), військовий збір (1,5%) і ЄСВ (22%) в повному розмірі. Однак нам доводиться конкурувати за робочу силу з компаніями, вибудовувати свою взаємодію з IT-фахівцями за моделлю ФОП.
Через неоднозначність регулювання в законодавстві України і відповідного сприйняття органами контролю Київстар не може використовувати подібну практику. Чинні корпоративні стандарти не допускають діяльність у так званій «сірій зоні».
Тому ми системно виступаємо за забезпечення справедливої, передбачуваної та прозорої податкової політики, створення рівних правил гри і конкуренції на ринку. Ми стежили за всіма ініціативами, спрямованими на створення таких умов для роботи IT і позитивно сприйняли відповідну спільну ініціативу Міністерства, Комітету цифрової трансформації Верховної Ради і IT-галузі.
Дія City ставить компанії, що мають великі IT-підрозділи, в рівні умови конкуренції за робочу силу і цінову складову свого продукту. Після запуску цього режиму ми зможемо на рівних конкурувати на IT-ринку, створювати ще більш сприятливі умови праці та інвестувати в розвиток IT-напряму. Це поліпшить якість створюваних програмних продуктів для нашої компанії і абонентів.
Спочатку ми плануємо виділити IT в окремий напрям. А надалі оцінимо, як можна масштабувати і розвивати цей сегмент бізнесу. Зокрема, можливий і експорт, оскільки Київстар входить до складу великої інтегрованої телекомунікаційної компанії з головним офісом у Нідерландах і абонентською базою понад 200 мільйонів абонентів. Холдинг оперує на 9 ринках, і цілком можливо, що в перспективі ми зможемо забезпечувати продуктами підрозділи в інших країнах.
Не тільки податки
Дія City часто асоціюють зі зниженням податків для IT-бізнесу. Але в резидентстві ми бачимо ширший спектр нових можливостей.
Насамперед це gig-контракти, що значно спрощують і лібералізують трудові правовідносини між компаніями і IT-фахівцями. Адже популярність ФОП-моделі, крім оптимізації оподаткування, викликана ще й небажанням сторін (як компаній, так і працівників) зв’язуватися з вінтажним Кодексом законів про працю 1971 року випуску.
Важливим для нас нововведенням стане необхідність узгодження кримінально-процесуальних дій щодо резидентів Дія City з прокурором не нижче рівня прокурора області. З нашої точки зору, це дасть представникам індустрії додаткові гарантії захисту від необґрунтованих претензій.
Вкрай важливий крок — закріплення гарантій непогіршення законодавчого регулювання для інвесторів на час дії правового режиму Дія City.
Ранні ітерації законопроєктів щодо Дія City містили положення, що фактично закривають доступ до запропонованих стимулів і пільг для компаній, які орієнтуються на внутрішній ринок, або спрямованих на задоволення потреб великих системних компаній — резидентів України — таких як Київстар.
Йдеться про критерії щодо розміру експортної виручки не менше 70% від її загального доходу. Ми комунікували про цю проблему з Михайлом Федоровим і командою Мінцифри, Єгором Чернєвим і Комітетом цифрової трансформації ВРУ і раді, що це положення, яке стосується не тільки Київстару, а й багатьох інших українських компаній, було виключено з оновленого законопроєкту про Дія City.
Резюмуючи
Дія City — найбільш системна і комплексна ініціатива зі створення сприятливих умов розвитку IT-галузі на нашій пам’яті. Держава і галузь не повинні втратити шанс її впровадити.
Законопроєкти в цій сфері (як основний, так і зареєстрований недавно ряд альтернативних) однакові за духом, відрізняючись лише в ряді нюансів. Ми сподіваємося, що їх автори — держава і бізнес — під час обговорення зможуть знайти баланс, не займатимуться лобіюванням того чи іншого окремо взятого законопроєкту, а внесуть компромісне рішення на розгляд Парламенту, який, зі свого боку, його максимально швидко проголосує, тим самим відкривши нові можливості для розвитку IT в Україні.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.