Що змінили в містобудівних нормах

25 жовтня 2018, 18:00

В Україні змінили державні будівельні або містобудівні норми, обмеживши будівництво висотних будівель залежно від класифікації населених пунктів і кількості населення.

Так, у селах з кількістю населення до тисячі осіб буде дозволена тільки садибна забудова. У населених пунктах, де проживають понад тисячу жителів, дозволено будувати багатоквартирні будинки не вище чотирьох поверхів (висота 12 метрів), у селищах міського типу – п'ять поверхів (15 м).

Відео дня

Міста з чисельністю жителів до 50 тис. можуть дозволити собі житлові будинки заввишки дев'ять поверхів, міста з населенням від 50 тис. до 100 тис. — багатоквартирні будинки на 16 поверхів (48 м), а в містах з населенням понад 100 тис. висотність житлових будинків встановлюється спеціальною документацією.

Крім цього, істотно зменшили податки на землю. Наприклад, у Києві податок на землю, яку використовують для будівництва та обслуговування багатоквартирних будинків, знизили у 100 разів.

Також восени набувають чинності нові будівельні норми, які в 2018 році прийняв Кабінет Міністрів. Тепер між будинками має бути дотримано певну відстань, кожен будинок повинен мати свій двір і парковку на два паркомісця для кожної квартири, регламентується й утеплення будівель. Тобто відбулося посилення правил.

З одного боку, Україна приходить до європейських норм забудови населених пунктів, з іншого ж ці правила дивно вводяться в дію. Компанії, які вже затвердили проекти і отримали всі дозволи, опинилися в ситуації, коли треба починати все спочатку. Будівельники втратили час і гроші. Фактично будівництво нерухомості стає не вигідною справою. Виходом з цієї ситуації міг би стати перехідний період, коли можна було б побудувати все, на що вже отримана дозвільна документація.

Тим більше, що є одна ключова проблема. Наприклад, у Києві щільність забудови дуже велика. Побудовано багато будинків дуже близько один до одного, без дворів, без стоянок тощо. І ніхто не несе за це відповідальності.

Українці запізнилися. Міста України вже хаотично забудовані. У місті збудовано та введено в експлуатацію безліч будівель з порушенням норм забудови та міського планування. Тож місто ніяк не постраждало б від перехідного періоду і будівництва тих будинків, на які вже отримано дозвільну документацію або розпочато будівництво. Зате перехідний період не дозволив би чиновникам "щипати" підприємців і отримувати від них мзду за те, щоб все-таки добудувати те, що вони вже почали.

Звичайно абсолютно правильно ввести більш суворі норми будівництва і впорядкувати забудову населених пунктів України, але робити це без перехідного періоду не можна. Багато забудовників опинилися в ситуації, коли вже готові проекти будинків можна викинути у смітник. Вартість такого проекту становить 10% від вартості будинку. Це неправильний підхід.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X