Що заважає енергетичній незалежності

4 березня 2016, 19:56
Трохи менше року наша команда професіоналів реформує Укргазвидобування. І зараз, коли намітилися перші позитивні зміни, вся наша робота поставлена під загрозу

Але під загрозою не тільки наша робота, на наш кейс дивляться інші . І якщо провалиться реформа Укргазвидобування , у реакціонерів з'явиться привід сказати , що реформи ні до чого не приводять і час повернути старі схеми.

Відео дня

Мінімум 2-3 млрд. гривень на рік розкрадали в Укргазвидобуванні раніше. Вдумайтесь, більше 10% обороту складав додатковий корупційний податок на державне майно. Це оптимістичні розрахунки. Цілком можливо, масштаби розкрадань були ще більші.

І це не просто крадіжка грошей. Це втрата нашої енергетичної незалежності в майбутньому. Зараз поясню.

Більшість родовищ, які ми сьогодні експлуатуємо – майже вичерпані. Величезних зусиль нам коштує просто утримувати теперішній видобуток на рівні 14 млрд. куб. газу. Тобто, щоб залишатися на місці – нам треба швидко йти, а щоб наростити обсяги видобутку – почати бігти.

Бігти – це застосовувати нові, сучасні технології, залучати іноземних топ-фахівців, закуповувати передове обладнання, отримувати нові ділянки для розвідки. Все це потребує інвестицій. Мова йде не про мільйони - про мільярди гривень.

Нещодавно у нас з`явилася надія, що ми зможемо втілити наші мрії про енергонезалежну Україну.

По-перше, ми ліквідували корупційні схеми. Всі можливі закупівлі ми перевели на ProZorro, а ті, які в силу специфіки бізнесу не могли, зробили максимально прозорими. Ми мінімізуємо втручання людського фактору в роботу з підрядниками. Сума економії на закупівлях тільки за останні півроку вже склала більше 600 млн. грн.

По-друге, з 1 квітня закон зменшує дискримінаційну ренту для УГВ з 70 до 50%. Крім того, лібералізація ціни на газовому ринку також приведе до збільшення надходжень. Це ще один ресурс.

Ці гроші ми сподіваємося витратити за призначенням – почати реалізовувати нашу амбіційну «Програму 20/20» – 20 млрд. куб. газу до 2020 року. Проведений аналіз показав, що наші плани реалістичні й цілком здійсненні.

Але, як ми зараз спостерігаємо, на ці гроші поклали очі люди, яких ми насилу відсунули від грошових потоків УГВ. Корупційні ділки мають гроші, щоб купувати депутатські звернення, й руками Генпрокуратури, Держфініспекції блокувати роботу компанії. Постійні перевірки, повідомлення про міфічні карні справи, замовні сюжети на ТБ та в пресі… А останні дні наш офіс рівно з 11-ї до 13-ї пікетують пенсіонери та ряжені, які підло прикриваються ім`ям достойних патріотичних організацій.

Нас хочуть зупинити. Хочуть повернути перевірені корупційні бізнес схеми. Хочуть розікрасти гроші, які потрібні для справи національної важливості. Видобуток газу – дуже інерційний бізнес. Те, що ми робимо зараз - принесе результат тільки за рік-два. Тому теперішнє зволікання відкине нас на десятиліття, й прив`яже до російської труби ще дуже й дуже надовго.

Ціна питання – не тільки $1 млрд, яких коштуватиме купівля додаткового російського газу, хоча й ця сума для знекровленої української економіки дуже значна, а й посилення політичного тиску північного сусіда.

Розвиток українського газовидобування – це дешевший газ, завантаження української супутньої промисловості, зарплати українських працівників – і, найголовніше, реальна енергетична незалежність.

Я менеджер, не політик. І моя команда – не збірна солянка ставлеників кланів, а професіонали з досвідом роботи в компаніях міжнародного рівня. Ми з колегами сподівалися, що енергетична незалежність – достойна мета, яка об`єднає український політичний клас. Поки що, на жаль, прокурори цікавляться не корупціонерами, а борцями з ними, та й шини накладають не у їхніх офісів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X