Що замінить Wi-Fi. Головні тренди MWC 2016

4 березня 2016, 12:22
Світ технологій не стоїть на місці. І цей рух дуже добре відчувався під час щорічного Всесвітнього мобільного конгресу (Mobile World Congess) в Барселоні, який завершився в кінці лютого

Ось тільки кілька основних трендів, які стали очевидними на цьому престижному форумі цього року.

Віртуальна реальність (ВР) - головне відкриття MWC 2016

ВР стане основним способом споживання відеоконтенту, невід'ємною частиною комп'ютерних ігор, а також, як стверджує Марк Цукерберг, соціальних мереж. А вже він-то в них розбирається.

Відео дня

Сучасні програми і контент для ВР поки що примітивні, у деяких людей окуляри віртуальної реальності викликають запаморочення, але технології розвиваються і будуть ставати все більш досконалими.

Компанія Samsung представила окуляри віртуальної реальності, сумісні зі смартфоном - досить просто вставити смартфон в окуляри і дивитися контент зі смартфону в режимі повної присутності.

ВР є ще одним доказом того, що якщо існує пропускна здатність, то з'являться і відповідні додатки. У минулому році всі задавалися питанням, для чого потрібен 5G, а тепер на це питання існує чітка відповідь - для якісної ВР, яка потребує великої пропускної здатності.

WiGig замість Wi-Fi

Ще одне нововведення MWC - WiGig. Це Wi-Fi зі швидкістю передачі даних 1 Гбіт/с на противагу звичайному Wi-Fi з максимальною швидкістю 200 Мбіт/с. Сигнал передається на пристрій у вигляді променя, а не сферичного поля, як у звичайному Wi-Fi. WiGig знадобиться для ВР.

Нова якість відео

Поширення соціальних мереж і збільшення кількості передачі повідомлень стимулюють розвиток відео, його якість помітно підвищується. Смартфони і телевізори будуть підтримувати 4KHD (навдивовижу реалістичний 3D-подібний формат), маючи для цього достатню пропускну здатність.

Блокування реклами стає "нормальною" практикою

Оператори планують запропонувати своїм клієнтам послугу блокування реклами, незабаром вона стане стандартною. Видавці OTT (модель мовлення, при якій у видавця є прямий канал комунікації зі споживачем, незалежно від Інтернет-провайдера або кабельного оператора) виявляють блокування реклами і попросять клієнтів, що користуються таким блокуванням, заплатити за контент.

Однак поле бою зміщується, оскільки майже 80% трафіку смартфонів тепер генерується додатками, а не браузерами.

Безпека проти конфіденційності

В галузі повним ходом йдуть дебати між генеральним директором Apple Тімом Куком і ФБР про законність відстеження інформації в операційній системі iOS, розробленої Apple для смартфонів, електронних планшетів та переносних програвачів. Думки з приводу цієї спроби знайти компроміс між безпекою та свободою/конфіденційністю дуже відрізняються одна від одної. Оператори вважають, що оскільки вони є суб'єктами такого відстеження, це повинно поширюватися і на виробників мобільних телефонів. Проте, якщо компанія Apple виграє цю суперечку, інші виробники операційних систем слідуватитуть її прикладу, і наші дані будуть у більшій безпеці.

Тим часом, Telegram, новий і, як передбачається, найбезпечніший месенджер (найкращий спосіб зв'язку російських чиновників) відсвяткував на MWC досягнення позначки в 100 мільйонів користувачів.

Говорити про мобільні телефони більше не модно

До появи iPhone MWC був повністю присвячений мобільним телефонам. Nokia, Sony Ericsson, Samsung, HTC, LG мали найбільші стенди і кількість відвідувачів. Нинішнього року в цій сфері не було значущих і обговорюваних новин. Всі телефони, в тому числі компанії Samsung, все більше і більше нагадують iPhone.

Були представлені цікаві надтонкі та гнучкі прототипи, а також прототипи з 3-4 камерами доповненої та віртуальної реальності, але всі вони дуже далекі від масового впровадження.

Тепер балом правлять виробники обладнання для мереж мобільного зв'язку

Більшість їх стендів були присвячені не мережевому обладнанню, а програмному забезпеченню. Зрозуміло, що вони вловили цю тенденцію, інвестують значні кошти в дослідження і розробку програмного забезпечення і хочуть стати його постачальниками.

Мій прогноз: виробники операторського обладнання будуть купувати все більше і більше компаній-виробників програмного забезпечення.

Тим часом, 5G стандарт буде впроваджений до 2020 року, ущільнюючи, таким чином, технологічні цикли і переносячи тиск на капітальні витрати операторів.

Інновації більше не є прерогативою розвинених країн світу

Artisan, стартап з Киргизстану, зайняв 3-е місце на всесвітньому конкурсі стартапів World Mobile Challenge, який проводився в рамках MWC. Він обійшов 19 найкращих команд з 5 континентів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X