Що врятує туризм за часів невизначеності

22 вересня 2021, 08:00

Сьогодні інновації допомагають пом’якшити складнощі і виклики пандемії. Як технології можуть допомогти найбільш постраждалій від Covid-19 галузі економіки?

Технологія — двигун прогресу суспільства в усі часи. Цифрова трансформація сфер навколо нас — від домашніх покупок до державних послуг — позитивно впливає на якісні зміни в житті. Вона також відкриває шлях для можливостей, які не були доступні попереднім поколінням.

Відео дня

Крім нашого комфорту, цифровізація також впливає на економічний розвиток. Згідно з дослідженням компанії AlphaBeta, «Україна може отримати додаткові 52 мільярди доларів економічного ефекту до 2030 року завдяки підтримувальним заходам, які роблять можливим використання цифрових технологій».

Сьогодні COVID-19 прискорює процес цифрової трансформації, стимулюючи все більше бізнесів активніше використовувати цифрові рішення. Разом із цим, саме інновації допомагають пом’якшити складнощі і виклики для підприємців під час COVID-19. Чи то перехід на віддалену роботу, чи переклад робочої документації з паперового формату в електронний або аналітика даних — цифровізація забезпечить спрощення багатьох завдань підприємця.

Туристична індустрія виявилася однією з найбільш постраждалих через обмеження, викликані COVID-19. Разом із цим, значна частина українських підприємців у сфері туризму та ресторанного бізнесу використовує доступні можливості для продовження роботи. Прикладом таких адаптацій і методів розвитку є оперативно налаштовані сервіси доставки, дистанційної комунікації з покупцями, а також більш активне використання цифрового маркетингу та реклами.

Соціальні мережі, пошукові системи, сайти компаній, агрегатори рейтингів і відгуків — цифровий світ для просування розростається з кожним днем, забезпечуючи поле додаткових можливостей для сучасних туристичних бізнесів. Завдяки цьому індустрія може покращувати потенціал зростання: не тільки шукати, розуміти і залучати нових клієнтів, але й фокусуватися на нових напрямках і проєктах.

За минулі півтора року ми спостерігали, як курорти перебудовувалися з виняткової орієнтованості на в'їзний туризм і активніше підтримували внутрішній, готелі пропонували організацію комфортних умов для роботи в номерах співробітникам закритих офісів, а ресторани розвивали лінії заморожених страв, приготування яких можна зручно фіналізувати вдома. Ці тренди універсальні і можуть залишитися з нами надовго. Технології не тільки допомогли їх ідентифікувати, але й підтримували втілення в життя. Подальші процеси цифровізації можуть поліпшити якість і кількість подібних пропозицій.

Важлива роль у процесах підтримки туристичної сфери і прискорення глобального економічного відновлення належить освітнім ініціативам для малого та середнього бізнесу. Зараз для підприємців як ніколи актуально покращувати свої цифрові навички для відповідності викликам нового часу, відкриваючи для себе корисні знання і методи. Технології не стоять на місці, і навіть найрозвиненіші бізнеси мають простір для поліпшення процесів цифрової трансформації: використання великих даних, хмарних сервісів, цифрових платежів, штучного інтелекту.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Освітні ініціативи допомагають малим і середнім бізнесам долати можливі бар'єри, пов’язані з великою швидкістю цифровізації. Для більшості туристичних бізнесів актуальні своєчасне оновлення інформації в інтернеті, поради з просування і спрощення робочих процесів. Якщо в туристичних чи ресторанних підприємців є експертний наставник, їм легше освоїти інновації і випробувати нові підходи до цифровізації бізнесу. Такий наставник може бути спеціально запрошеним лектором для команди підприємства, а може навіть входити до неї. Найбільш доступна опція для малих і середніх бізнесів — зовнішня експертиза в рамках безкоштовних програм технологічних компаній, які створюють і підтримують цифрові рішення. Такі освітні ініціативи покликані полегшити цифровий перехід для орієнтованих на офлайн туристичних і ресторанних бізнесів, а також дати нові можливості тим, чий бізнес успішно відбувся онлайн. Для підтримки таких підприємців, ми, наприклад, запустили безкоштовний курс «Google для туризму».

Підтримка малих і середніх бізнесів через цифрову трансформацію — це ключ до стійкого зростання туристичної індустрії і може сприяти економічному розвитку України в цілому. Технології будуть з нами і за часів невизначеності, і за часів економічного розквіту, головне — правильно і вчасно ними скористатися.

Показати ще новини
Радіо NV
X