Що відбувається з банківським сектором

27 вересня 2016, 12:59
Останнім часом український банківський сектор сильно збільшився. З ринку пішло близько 80 банків, а це майже 30% банківських активів

Це призвело до збільшення конкуренції. Існуюча підірвана довіра до банків і боротьба за клієнта змусили приділяти більше уваги останнім і проводити програми лояльності. Тобто клієнти знаходяться в більш виграшній ситуації.

Відео дня

Банки стали витрачати набагато більше часу на обслуговування одного клієнта, розповідаючи про свої переваги. Після кризи конкуренція на ринку стала вище. При цьому, в банках з іноземним капіталом набагато вище рівень корпоративної культури та управління. Вони з самого початку працюють за європейськими стандартами.

Але в деяких банках якість послуг все ж знизилась. До кризи 2013-2014 років банки активно проводили шопінг-дослідження. Вони перевіряли якість надаваних послуг в кожному відділенні. Останнім часом увагу банків зайняло рішення трохи інших питань. Вони зосередилися на завданні вижити в існуючих умовах. Показовим стане 2017 рік. За неофіційною статистикою, у 2013 році українці "під подушками" зберігали близько $45 млрд, а наразі цей обсяг зріс до $95 млрд. Це шалені гроші, які можуть повернутися в банківську систему.

Зараз банківське законодавство України прагне до гармонізації з європейським. В Європі більше сервісів, які надають банки, а також сильніше технічний розвиток. Україна зараз тільки починає замислюватися про це. Але є й інший приклад: найбільший український банк тримає дуже високий рівень обслуговування і містить велику кількість онлайн-послуг. Тут навіть банкам з іноземним капіталом є чому повчитися.

Найближчим часом лідерами ринку так і залишаться ТОП-20 банків. Національний банк задекларував, що банківський сектор вже очищений і істотних потрясінь не буде. Через час і ми побачимо, наскільки це правда.

Відкритим залишається лише питання однакових вимог для всіх банків, незалежно від їх активів. Не всі згодні з цією позицією, так як деякі банки працюють тільки в одному регіоні і їм не потрібен капітал у 500 мільйонів. Зараз йде розробка концепції спеціалізованих банків, коли самі фінансові установи зможуть обирати для себе потрібну бізнес-модель. Адже якщо банку з іноземним капіталом легко отримати фінансування, а в державних банках таке рішення приймає Міністерство фінансів, то українським інвесторам складно це зробити в нинішніх умовах. Коли курс долара стрибає більше, ніж на 10%, з'являється чергова необхідність докапіталізації. Тобто інвестори є заручниками такої ситуації. Україна потребує сприятливих умов для інвесторів, що збільшить і рівень інвестиційного клімату.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X