Що відбувається на українському ринку енергетики

21 вересня 2016, 12:13
В силу специфіки галузі – технологічної складності у процесах і масштабів інфраструктури – українська енергетика завжди була «закрита» від очей громадськості і всі процеси відбувалися без  розголосу, всередині галузі

На перший погляд, це нормальна практика для одного з ключових секторів економіки, який, зокрема, забезпечує захист громадян і є предметом національної безпеки. Але, як показує досвід останніх 25 років, рішення в енергетичному секторі все ж повинні прийматися з максимальною публічністю і бути доступно донесені до всіх зацікавлених сторін – від виробників до кінцевих споживачів. Адже по суті населення і промисловість завжди залишалися і залишаються безмовними платниками встановлених тарифів, зростання яких обґрунтовувалася численними "модернізаціями" і "реконструкціями".

Відео дня

Якщо не структурувати галузь за секторами та вузькопрофільними проблем (газ, електроенергія, атомна промисловість, вугілля, поновлювані джерела тощо), то можна виділити основні риси всіх напрямків. Насправді кожен з вищезгаданих секторів є виробником «палива», тобто елемента життєдіяльності виробництв, житлового сектору, соціальної інфраструктури і т. п.

Однією з головних особливостей всіх вищезазначених галузей є відсутність зрозумілого, прозорого та стабільного законодавства.

Другим аспектом є монополізація – тобто державна чи приватна.

Третя характеристика – застаріла інфраструктура.

Четверте – суміш "ручного" підходу до управління і зародження нового українського менеджменту, яка прагне до європейського.

І, нарешті, п'яте – відсутність у населення базової «грамотності» в енергетиці.

Також енергетика є дуже політизованою галуззю і всі рішення так чи інакше приймаються з огляду на політичну кон'юнктуру, яка, на жаль, в Україні дуже тісно переплетена з бізнесом.

Всі вищезазначені чинники впливають на енергетичну політику України - внутрішню і зовнішню, яка, в свою чергу, могла б стати двигуном зростання національної економіки.

Однак на сьогоднішній день ми можемо спостерігати виключно протиборство кількох гравців на ринку. А переможеними, на жаль, залишаються населення та бізнес

Показати ще новини
Радіо НВ
X